mapa_rowerowa_gansk_S0387228

Urzędnicy miejscy w Gdańsku przygotowali kolejną edycję rowerowej mapy Gdańska.

Korzystałem kilka razy z poprzedniej edycji. Mapa dopóki nie planujemy wyjazdu poza Gdańsk – ucina się całkowicie w granicach Gdańska i nie ma naniesionych choćby fragmentów dróg poza granicami, nawet głównych samochodowych, co strasznie utrudnia a wręcz uniemożliwia jakiekolwiek planowanie trasy – może być użyteczna.

mapa_rowerowa_gansk_S0147198

Co prawda o zabraniu jej na rower i używaniu w terenie raczej ze względu na gigantyczny format można zapomnieć, ale można w domu zapoznać się z trasą aby wiedzieć mniej więcej gdzie jechać.

Pan „oficer rowerowy” (kto wymyśla te nazwy stanowisk ????) Remigiusz Kitliński wypowiada się w komunikacie urzędniczym:

To już drugie wydanie rowerowej mapy Gdańska. Rzecz jasna plan został uzupełniony o nowe odcinki dróg. Ale to nie wszystko – dodatkowym walorem mapy są naniesione na nią specjalne szlaki rekreacyjne, które można pokonywać zarówno rowerem, jak i pieszo – biegnąc, czy spacerując .

Każda pętla zawiera osobny opis – m.in. długość, stopień trudności i prognozowany czas przejazdu. Niektóre z tras wiodą przez trójmiejskie lasy, inne łączą ze sobą zbiorniki retencyjne, jeszcze inne prowadzą od jednej siłowni „pod chmurką” do kolejnych.

– Szlaki układają się w pętle, tak by łatwiej było zaplanować w oparciu o nie wycieczkę, lub trening – dodaje

mapa_rowerowa_gansk_S0407230

Mapę wydrukowano w 16 tys. egzemplarzy i jest dostępna bezpłatnie. Można ją odebrać w Referacie Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku  przy ulicy 3-go Maja 9 (budynek Powiatowego Urzędu Pracy) w pokoju 033B w godzinach pracy urzędu (pn, wt i czw. w godz. 8.00–16.00, w śr. 8.00–17.00 oraz w pt 8.00–15.00).

Podjadę sobie niedługo i wezmę taką mapę, ciekawe czy dodano choć główne drogi poza granicami Gdańska i choć trochę zmniejszono format mapy.

mapa rowerowa gda

Komentarze