Przeglądając ostatnio amerykańską wersję strony producenta akumulatorów LiFePo4 LiTime trafiłem na ciekawą informację o nowych modelach które wprowadzili na rynek.

W ofercie producenta pojawiły się akumulatory z zabezpieczeniem przed ładowaniem w temperaturze poniżej 0 stopni Celsjusza, oraz tzw. Smart BMS.

 

W ofercie pojawiły się na chwilę obecną baterie o pojemności 100Ah.

Mają one wbudowany BMS wyposażony w Bluetooth ver. 5.0 umożliwiający  inteligentne sterowanie i monitorowanie baterii za pomocą aplikacji LiTime. W aplikacji można monitorować ogólny stan baterii i dane w czasie rzeczywistym, w tym SOC, stan ładowania/rozładowania/bezczynności, napięcie baterii, prąd, moc, pozostałą pojemność, temperaturę baterii i cykle życia

BMS jest autorskim produktem LiTime. Ma wbudowane ponad 20 zabezpieczeń i ostrzeżeń, w tym głównie inteligentny moduł Bluetooth, zabezpieczenie przed  ładowaniem w niskich temperaturach, zabezpieczenie przed przepięciem, zabezpieczenie przed niskim napięciem, zabezpieczenie nadprądowe z funkcją automatycznego odzyskiwania, zabezpieczenie przed wysoką temperaturą, ochrona przed zwarciem, ochrona przed przeciążeniem i funkcja wstępnego ładowania przy obciążeniu pojemnościowym 30mF, które umożliwiają stabilną, inteligentną i bezpieczną pracę.

Wyposażono je w ogniwa LiFePO4 klasy EV, z żywotnością ponad 4000 cykli przy 100% DOD.

Akumulatory mają deklarowaną pojemność 128oWh oraz mogą być obciążane do 1280 W.

Maksymalny prąd ciągły jaki oddaje akumulator to 100A, chwilowy (nie dłużej niż 1 sekunda) to aż 500A. Maksymalny prąd ładowania to 100A.

Akumulator wyceniono na 380 USD.

Czuwaj!Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Komentarze