Od dłuższego czasu zastanawiałem się jak ładować hulajnogę elektryczną i rower elektryczny z pominięciem ładowarki sieciowej na 230V.

Tym, którym są tutaj pierwszy raz, przypomnę tylko, że podróżuję , a w zasadzie w dużej części żyję/mieszkam w busie przerobionym na kampera. Do poruszania się po okolicy w której aktualnie jestem używam hulajnogi elektrycznej. Gdy jestem w swoim mieście, to też w dużej mierze mieszkam w kamperze (to się nawet rymuje) a do fabryki w której płacą mi zus jeżdżę rowerem elektrycznym .

Mieszkając w kamperze są dwie rzeczy o które trzeba się martwić . Woda i prąd. O wodzie nie tym razem. o prądzie tylko wspomnę.

Prąd potrzebny jest do oświetlenia, do zasilania lodówki, do ładowania telefonu, do komputera, do pompy wody i wielu innych rzeczy. Do tego wszystkiego dochodzą moje pojazdy elektryczne. Te też potrzebują prądu, dużo prądu.

W poniższym filmie pokazuję jak rozwiązałem ten problem, przynajmniej od wczesnej wiosny do późnej jesieni, stosując panele słoneczne , oraz nastawną ładowarkę  ładującą baterie rowerowe/hulajnogowe wprost ze słońca.

Ładowarkę solarną MPPT Boost kupisz tutaj: https://s.click.aliexpress.com/e/_DDdHAB3

watomierz: https://s.click.aliexpress.com/e/_DkB0ydf

złącza XT60: https://s.click.aliexpress.com/e/_DCvzCGV

panel słoneczny Dokio: https://s.click.aliexpress.com/e/_DE2LWYH

Czuwaj!

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Tekst NIE JEST tekstem reklamowym, nie mam nic wspólnego z firmami, sprzedawcami, dystrybutorami w/w sprzętu. Nie mam i nie oczekuję żadnych korzyści materialnych i niematerialnych z powodu tego co powyżej napisałem. 

Linki do ofert są linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonasz zakupu za ich pomocą, kilka centów z tego zakupu dostanę jako prowizję (dla Ciebie cena jaką zapłacisz się nie zmienia). Jeśli się na to nie zgadzasz, wyszukaj proszę odpowiednią ofertę samodzielnie w serwisie Aliexpress.

 3 komentarze

 1. iksiński

  Cześć.Skąd wiadomo że akumulator jest już naładowany?Ładowarka sama rozłącza ładowanie?Ciekawa sprawa-dzięki Twojej stronie jestem szczęśliwym posiadaczem duotts c29 :).Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • vadim

   BMS baterii odetnie ładowanie gdy będzie w pełni naładowana. Jak się spisuje rowerek ?
   Pozdrowienia!

   Odpowiedz
   • Iksiński

    Rower rewelacja.Stosunek ceny do możliwości super.Żona jak raz wsiadła to „po bułki”zasuwa jak zła-bo rower jest po najbliższej okolicy.Ta ładowarka chodzi mi po głowie bo odpada akumulator i ładowarka.Mam panel 110w z Juli.Nie za słaby?

Komentarze