Irlandzki nisko kosztowy przewoźnik lotniczy Ryanair ogłosił dzisiaj nowe trasy z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy.

Jest w śród nich tylko jedna „turystyczna” .

Nowe połączenia to Gdańsk – Newcastle i Gdańsk – Belfast, czyli kolejne typowe autobusy do roboty na Wyspach 🙂 Turystyczna to Gdańsk – Bergamo, zwane z racji bliskości Mediolanem…

Ryan do Newcastle poleci od 31 października, do Belfastu od 2 listopada. Do Newcastle polecimy w poniedziałki i piątki, kierunek Belfast w środy i soboty.  Do Bergamo irlandzkie samoloty latać będą trzy razy w tygodniu.

To już jeśli dobrze liczę 16 kierunków Ryana z Gdańska. Większość to „PKS”-y pracownicze, ale jest też kilka wakacyjnych, takich jak Alicante (lecę w czerwcu! 🙂 ), Malta, Piza, Rzym czy właśnie Mediolan Bergamo.

Trasa Mediolan Bergamo obsługiwana jest już od dawna przez Wizz. Ryan może jednak popsuć Węgrom dobre samopoczucie, z uwagi na korzystniejsze warunki przewozu bagażu podręcznego – w cenie biletu zabrać aż dwie sztuki bagażu podręcznego (mały i standardowy).

belfast ryanair

Bilety na dwa nowe kierunki można już rezerwować za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika. Ceny są bardzo atrakcyjne – udało mi się uzyskać kwotę 89 zł za lot w jedną stronę do Belfastu. Dochodzą do tego jeszcze opłaty, typu „opłata za płatność”, opłata za wybór miejsca itp. itd. – Ryan tak już ma…

Lecicie 🙂 ? Mnie kusi Belfast…
Jedna odpowiedź

Komentarze