Wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński: Szeroki dostęp do broni może być niebezpieczny, bo mogłaby być ona użyta do innych celów niż obrona domu.

Teraz jest bardzo istotny wątek w działaniach rządowych, to obrona terytorialna. Będzie ona oznaczała poszerzony dostęp do broni.

Jak podało dzisiaj Radio Zet:

Nie będzie szerszego dostępu do broni – ustaliło Radio ZET. MSWiA oraz Ministerstwo Sprawiedliwości są przeciwne poszerzeniu dostępu do broni o tzw. „broń do obrony miru domowego”. Ruch Obywatelski Miłośników Broni, chce by każdy niekarany Polak, który ukończył 21 lat i jest zdrowy psychicznie mógł mieć broń w domu.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uważa, że bezpieczeństwo Polakom powinna zapewniać policja i służby.

Pełna treść artykułu tu: http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Nie-bedzie-szerszego-dostepu-do-broni-00022073

Nie będę już się znowu pastwił nad „obywatelskim” projektem Ustawy o Broni i Amunicji firmowanym przez ROMB.

Pisałem o nim wielokrotnie m.in. tu:

trybun pisze projekt UBOiA… czyli zakazać wszystkiego

i tu:

ROMB brnie dalej… dotarłem do „obywatelskiego” projektu widmo

Pisałem też, że usta Jarosława Wszechmogącego minister Mariusz „Wazelina” Błaszczak wyraził się dobitnie co o tym myśli już na samym początku : Błaszczak przekazał dzisiaj zdanie prezesa w sprawie „obywatelskiego” projektu Ustawy o broni palnej

Pisałem też w końcu co sam Jarosław Wszechmogący myśli o dostępie do broni :

Dyrektywa o broni – jeśli ktoś liczył na pisowców to już może przestać…

Jak widać stało się dokładnie jak przewidywałem.

Teraz na „topie” jest utworzenie milicji politycznej zwanej Obroną Terytorialną . To ma dać szerszy dostęp do broni palnej poprzez trzymanie jej w magazynach wojskowych lub policyjnych. Wydawana będzie zapewne na jakieś 6 strzałów ku „chwale ojczyzny” raz do roku (i dobrze).

W każdym razie pozamiatane.

Jest też jednak w tej wypowiedzi wiceministra małe światełko w czarnym tunelu, na końcu którego jest Komisja Europejska, ze swoim pomysłem na Dyrektywę o Broni Palnej:

Rząd zapowiada, że nie zgodzi się na ograniczenia dostępu proponowane przez Komisję Europejską, ponieważ w Polsce i tak bardzo trudno uzyskać pozwolenie na broń.

Oby! choć ja nie wierzę w ani jedno ich słowo…

(cytaty za Radiem Zet)

5 komentarzy

 1. mikaru515

  Ja mam tylko jedno marzenie – niech już nikt nie grzebie w UOBiA a będzie dobrze.
  Wszystko czego mi w tej chwili trzeba to mam zapewnione:
  1. chcę umieć się posługiwać bronią różnego rodzaju i kalibru -> klub strzelecki
  2. chcę startować w zawodach IPSC, IDPA
  3. chcę trzymać broń w domu do obrony -> pozwolenie na broń sportową
  4. chcę mieć możliwość noszenia naładowanej broni przy sobie (w szczególnych przypadkach, bo na codzień nie odczuwam potrzeby a przeważnie wystarczy gaz pieprzowy)

  Najgorsze co może być to UE i jej chore pomysły, których już znieść nie mogę, same kurwa nakazy albo zakazy. Jednym podpisem mogą wszystko to, co teraz mamy przekreślić, kluby pozamykać, tory do zawodów zaorać a my chyba będziemy musieli znaleźć nowe hobby… może origami 😛

  Pozostaje mieć nadzieję, że Polska jest jednak ostatnią ostoją normalności w tej Unii i w przypadku wystosowania nakazu natychmiastowego rozbrojenia naszego kraju po prostu pokażemy jej środkowy palec!

  Odpowiedz
  • Tomek

   No wlasnie nie jest dobrze. Turczyn ma jedna racje, chociaz to nie jego pomysl. Dlaczego osoba ch aca miec bron ma udawac sportowca? To jest patologia. Jak chcesz jezdzic do pracy samochodem, udajesz, ze masz go w celach sportowych?

   ROMB niestety zawsze bedzie dzielic strzelcow, bo gadajaca glowa Turczyna jest upolityczniona agenda religijna. Wszystko co inne uwaza za bezwartosciowe. Ale to dosc wspolna cecha dla naszych religijnych fanatykow.

   Najsmutnienzze jednak jest podejscie „mi jest dobrze, niech bedzie dalej dla innych zle”

   Odpowiedz
 2. Łukasz

  Ten cały romb to w ogóle dziwna organizacja. Polecam obejrzeć wystąpienie Grzegorza Brauna na spotkaniu romb. Ustawa ustawą. Wiedziałem, że tak będzie 🙂

  Odpowiedz
 3. Rechot

  Bezpieczeństwo przeciwpożarowe Polakom powinna zapewniać straż pożarna, więc dostęp obywateli do gaśnic jest całkowicie zbędny.

  Odpowiedz
 4. Spartakus

  Romb to kopia PZSS (polskiego związku strzelectwa sportowego).A to jest droga krzyżowa Polaka do prawa do samoobrony.pozwolenia. płatne licencje i opłaty.Luuudzie…Nie dajcie się nabrać na to.aby przywrócić normalnośč w tym kraju należy najpierw wysłać do Izraela wszystkich Żydów z komunistycznym i korzeniami i wystąpić z eurokołchozu

  Odpowiedz

Komentarze