FLUMI030813born_379_result

Podczas mojego krótkiego sierpniowego pobytu na Bornholmie spałem na 2 polach namiotowych / kempingach.

Pierwszym było pole zlokalizowane na zachodzie wyspy na wylocie z Ronne w kierunku Hasle.

Znaleźć je jest stosunkowo łatwo, po prostu jedziemy cały czas trasą nr 10 i wyjeżdżając z Ronne za dosyć stromym podjazdem po lewej stronie mamy to pole. Jest oznakowane tak, że nie sposób nie trafić.

FLUMI030813born_368_result FLUMI030813born_298_result

Sam kemping jest ogromny, są tam domki kempingowe, duży węzeł sanitarny z prysznicami, toaletami i umywalkami. Kuchnia z wyposażeniem i lodówkami. Spore miejsce dla kamperów i przyczep. Namiot można rozłożyć w dowolnie wybranym miejscu.

FLUMI030813born_288_result FLUMI030813born_286_result

Meldujemy się na wjeździe , po prawej za bramą jest recepcja. Potrzebna jest oczywiście karta Camping Key Europe . Otrzymujemy tam numerek do zawieszenia na namiot oraz kartę będą jednocześnie kluczem do kibelka, oraz po doładowaniu w automacie na zewnątrz przepustką do ciepłej wody pod prysznicem 😉

Na całym terenie dostępne są gniazdka z prądem oraz kraniki z wodą, są także w kilku miejscach duże zbiorowe zadaszone „zlewozmywaki” (tylko z zimną wodą).

Cena za nocleg liczona jest za osobę i za namiot , w sumie wyszło ok 110 koron czyli jakieś 55 – 60 złotych – można płacić kartą.

Z kempingu przez bramkę na tyłach wychodzimy przez mały lasek prosto na ładną piaszczysta plażę.

In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark

In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark

In pictures: Ronne city, Bornholm Island, Denmark

4 komentarze

Komentarze