e1_53_result

O nowej edycji „Rowerowego Potopu z AZS i Stena Line” pisałem już tydzień temu. Impreza świetna, dobrze się sprzedawała, więc spece od marketingu w Stena Line postanowili, że zarobią więcej i podnieśli ceny średnio o 30 %.

I tak impreza która kosztowała 169 zł nagle zaczęła kosztować 229 złotych polskich.

Nie zostało to dobrze przyjęte na „facebookowym fanpejdżu ” Stena Line. Pojawiło się wiele głosów krytycznych, w tym i mój.

stena fb 2 stena fb 1

Ponadto aktywność osób pod informacją o wyjeździe jest wyraźnie mniejsza niż w przypadku poprzednich wyjazdów.

Marketingowcy Stena Line chyba zaczęli zauważać problem, najwidoczniej wyniki sprzedaży są słabiutkie bo wydali wczoraj oświadczenie które poniżej zamieszczam w całości:

„Rowerowy Potop cieszy się dużym zainteresowaniem, jednorazowo na prom przyjmujemy około 600 rowerzystów. Musimy zorganizować wszystko tak, aby ta zabawa była przyjemna i przede wszystkim bezpieczna – powoduje to zwiększenie potrzebnej załogi, osób do organizacji czy też kwestii bezpieczeństwa. Ma to wpływ na wzrost cen, ale pozwala jednocześnie uzyskać wspaniały efekt tego wydarzenia. Wszyscy chcemy zbierać piękne wspomnienia z wyjazdów wakacyjnych, i właśnie dlatego dokładamy wszelkich starań, aby Rowerowe Potopy były niezapomniane dla każdego uczestnika! Nad całym wydarzeniem bardzo intensywnie pracuje zespół Stena Line Polska i AZS Gdańsk, dzięki którym Rowerowy Potop to wydarzenie, po którym każdy z nas czuje zadowolenie i chęć na więcej.  Mocno zachęcamy Was do zbierania się w większe grupy i podróżowania w kabinach 4-osobowych – to rozwiązanie pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy i na mile spędzony czas w świetnym towarzystwie.”

Tak więc państwo ze Stena Line doszli do wniosku, że wytłumaczą 30 % podwyżki cen kwestiami bezpieczeństwa. Wychodzi zatem na to , że drastycznie wzrósł koszt ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków , ponieważ innego sposobu zabezpieczenia bezpieczeństwa podczas całej imprezy nie zauważyłem.

Widziałem raz co prawda ratownika medycznego w odpowiednim stroju na promie do Aspo, szkoda tylko że organizator o tym fakcie w ogóle nie poinformował, nie przekazał telefonu „alarmowego”, nikt tak w zasadzie nie miał zielonego pojęcia, że jest jakiś ratownik.

Poza tym chyba nikt rozsądny nie jedzie na taką imprezę bez własnego ubezpieczenia NNW oraz karty EKUZ. Co więc kosztuje więcej ? Będzie karetka ? śmigłowiec ratowniczy ?

Dodatkowo Stena Line zachęca do podróży grupowych. W małej kabinie mają przebywać 4 obce sobie osoby aby było taniej. Półkolonie normalnie…

Rozumiem jeszcze gdyby oferta była skierowana do szkół i przedszkoli, wtedy nikomu to pewnie nie przeszkadza… Na prawdę nie wyobrażam sobie dokoptowywać 2 obce mi osoby do jednej małej kajuty po to aby było taniej.

b1_81_result

Tak wygląda kabina 4 osobowa. Po bokach złożone górne łóżka.

Wniosek jest porosty – kabiny 2 osobowe to tak w zasadzie 4-ki ze złożonymi leżankami „na gałęzi” czyli górnymi. W ten oto sposób dział marketing Stena Line postanowił zwiększyć frekwencję i sprzedać więcej. Wymusić zapełnianie kabin grupami 4 osobowymi, albo żądać 50 zł dopłaty. Jednak mam wrażenie efekt będzie dokładnie odwrotny

Szanowni Państwo ze Stena Line strzelacie sobie w stopę i tyle. Zniechęcacie także  do korzystania z promów w celach nie turystycznych.

b1_23_result

Na szczęście prom do Szwecji nie jest jedynym środkiem transportu na tej trasie.

Latają przecież samoloty, w ciągu godziny za kilkadziesiąt złotych można dolecieć do Sztokholmu czy Malmo, a okolice Karlskrony dostaniemy się szybko i łatwo z Turku w Finlandii do którego można polecieć już za 8 zł polskich.

 Dziękuję za poprzednią edycję „rowerowego Potopu” , była okazja za niewielkie pieniądze pojeździć po okolicach pięknej Karlskrony.

Za obecną też dziękuję ale nie skorzystam.

14 komentarzy

 1. karola

  Naprawdę ciężko jest odłożyć 60 złotych więcej i po prostu popłynąć bez marudzenia? Wrzucili informację o sprzedaży 2 miesiące przed wypłynięciem. Jeśli naprawdę chodzi o pieniądze, to jest to 30 złotych miesięcznie na odłożenie. Myślę, że nie są to kolosalne koszta, a wyjazd jest jedyny w swoim rodzaju. Wiem, bo jeżdżę co edycję. Myślę też, że organizacja takiej imprezy nie polega na pracy jednej osoby i zorganizowania wszystkiego w kilka dni. Nie oszukujmy się, cena w poprzednich edycjach – groszowa kwestia. Podejrzewam że nic na tym nawet nie zarabiali a wychodzili na zero. Teraz – niech mają zapłacę 60 złotych więcej, moim zdaniem organizują za*ebistą imprezę 🙂

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień Dobry

   Po pierwsze nie 60 a 120 zł więcej (dla dwóch osób), po drugie jest to 30 % drożej, po trzecie taki koszt jest zbyt wysoki i impreza nie jest warta aż takiej ceny. Choć jak napisałem wielokrotnie na moim blogu – impreza była naprawdę udana i za cenę która była uprzednio chętnie pojechałbym raz jeszcze. Co więcej promowałem tą imprezę wielokrotnie, zamieszczałem informacje o sprzedaży biletów,dostępnych trasach, relację po powrocie. Całkowicie non – profit, po prostu podobało mi się.

   Nie dziwię się także, że jeździ Pani na każdą edycję skoro pracuje Pani w Stena Line i zapewne sama organizuje te wyjazdy . To czy armator zarabiał czy nie chyba wie Pani bardzo dobrze, a jeśli pisze Pani , że nie zarabialiście na imprezie (w co nie wierzę – Stena nie jest organizacją charytatywną ) to mamy przyczynę podwyżki – chęć większego zarobku.
   Jaki gest – „zapłacę 60 zł więcej – niech mają”… boszszsz naprawdę, tak szastać pieniędzmi klientów… Przecież Pani nie płaci to Pani płacą.

   Pozdrawiam dział PR Stena Line, mogła Pani chociaż napisać z domowego adresu IP a nie z „Stena Line Corporate Network”…
   Wspominałem już o „strzale w stopę” , chyba tak…

   Pozdrawiam i udanego wyjazdu (no i frekwencji bo chyba z tym słabo jak na razie).

   Odpowiedz
  • Adams

   nie zgadzam się dla dwóch osób to jest kwota okolo 500 zł + parking + jedzenie na promie. 1000 zł pęknie jak nic. Drogo i nie warto.

   Odpowiedz
 2. Krzyshtoff

  Nie wierzę – naprawdę @karola to PR-ówa steny ? 🙂 napisała z firmowego IP ???? Nie możliwe że w dziale PR pracuje ktoś kto robi czarny PR z firmowego komputera, to się już nie zdarza. ryli ?!?!?!? 🙂

  Odpowiedz
   • Krzyshtoff

    No to nieźle. @karola gratuluję ,firma musi być z Ciebie dumna.

   • Anka

    czepiacie sie dziewczyny, kazali jej to pisze, taka robota. A co do wyjazdu popieram w całej rozciagłości – fajna impreza tez bylam w maju, ale tym razem z ceną przesadzili. Za dobrze żarło to postanowili zarobić więcej i patrząc na ich fejsa, porównoując poprzedni wyjazd i ten to na prawdę entuzjazmu nie widać. Może po części to kwestia wakacji ale tak czy siak raczej się nie sprzedaje. teraz nawet jakieś spotkania w Gdańsku bedą robić aby zaganiać chętnych jakoś takie akcje nie były poprzednio potrzebne, sprzedało się góra w 2 tygodnie przynajmniej tak wynika z komentarzy, po dwoch tygodniach od ogloszenia ludzie juz szukali biletow do odkupienia na ich łolu.

   • vadim

    Ciężko się nie czepiać jeśli ktoś podaje się za pasażera pracując u przewoźnika i z jego adresu IP pisze. Ale taka moda, ostatnio panie urzędniczki z UM Gdynia, parę tygodni wcześniej z UM Gdańsk robiły to samo, ale one chociaż nie pisały z komputerów w pracy. Dziękuje za komentarz . pozdrawiam!

   • PromemPrzezSwiat

    Dział marketingu Stena Lina jeszcze wiele musi się nauczyć o współpracy z blogerami.

 3. Brawo dla Stena Line

  Ja uważam, że bardzo dobrze że podniesiono ceny. Przynajmniej pojadą ludzie na poziomie których stać na taki wyjazd a nie biedota i hołota . Im mniej patologii tym lepiej. Będzie mniej ludzi ale przynajmniej z klasą. A autora tego pseudotekstu jak nie stać i żali się przed światem to znaczy, że też należy do biedoty. Im mniej takich osobników tym lepiej. To jest wyjazd dla ludzi z klasą, ekskluzywny a nie spęd typków z pod ciemnej gwiazdy którzy porządny markowy rower i odpowiedni profesjonalny ubiór widzieli tylko na zdjeciach albo jak kogoś okradli. Brawo dla Stena Line! W pełni popieram podwyżki i uważam że powinny być jeszcze większe aby całkowicie wyeliminować takich osobników jak piszący ten artykuł.

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień Dobry! Bardzo dziękuję za ten komentarz, teraz na prawdę sam podziękję organizatorom,za to że podnieśli ceny! Jeśli miałbym jechać z takim burakiem jak Szanowny Pan/pani, to fakt5ycznie lepiej, że zamiast po Karlskronie zrobię rundkę po Kaszubach, też na K a jakże inne towarzystwo.
   Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za komentarz…

   Odpowiedz
 4. Brawo dla Stena Line

  Sam jesteś burakiem! Prawda w oczy kole biedaku co ? Szkoda mojego cennego czasu na taką patologię jak ty. Wróc jak się dorobisz i będziesz sobą coś reprezentował! chociaż dla takich jak ty to tylko żebranie na dworcu jest jakąkolwiek szansą, szkoda mojego czasu na takich przegranych ludzi.

  Odpowiedz
  • vadim

   Hmm, właściwie ten komentarz powinien powędrować do śmietnika, ale niech zostanie, wspaniale pokazuje Pański/Pani poziom intelektualny. Pozdrawiam.

   Odpowiedz

Komentarze