kellys hook kls_02_result

Wczesną wiosną, a właściwie jeszcze zimową porą kupiłem sakwy rowerowe Kellys Hook.

Pisałem o tym już tutaj i tutaj. Wyprawa do szwedzkiej Karlskrony była pierwszą okazją do gruntownego przetestowania tych sakw w warunkach „polowych” czyli podczas wyprawy rowerowej.

kellys hook kls_03_result kellys hook kls_05_result

Sakwy okazały się dosyć pojemne, udało zapakować się do nich wszystko co potrzebne dla 2 osób na krótką wycieczkę – czyli ubrania, narzędzia i niezbędne części zamienne jak dętki linki itp, przybory toaletowe, ręczniki i trochę prowiantu.

kellys hook kls_04_result

Z największych mankamentów jakie zauważyłem to dosyć słabe i niepewne mocowanie do bagażnika rowerowego – metalowe haki będę musiał mocniej dogiąć, ponieważ miały tendencję do „wyhaczania” się gdy np uderzyłem przypadkiem piętą w sakwę.

kellys hook kls_06_result kellys hook kls_07_result kellys hook kls_08_result kellys hook kls_09_result kellys hook kls_10_result

Ponadto kiedy na koniec wyprawy dopadał nas konkretna ulewa górna i boczna  komora sakwy niestety przemokły.

Ale największą niemiłą niespodzianką było to , że szwy na „kominie” sakwy puściły na całej długości . Tak dziadowsko uszyta sakwa za 200 złotych to gruba przesada.

kellys hook kls_12_result kellys hook kls_13_result

Przenoszenie sakw, montaż i demontaż jest bardzo łatwy, pomagają w tym rączki przy każdej z nich.

Podsumowując – mam mieszane uczucia , z jednej strony sakwy są wygodne i pojemne, ale z drugiej jakość wykonania jest słaba i po jednym użyciu będą wymagały naprawy.

kellys hook kls_14_result kellys hook kls_result

 

2 komentarze

  1. KoreaParts . pl

    Ja z Kellys Hook nie miałem do czynienia, ale miałem inne nazwijmy to „mało znanej” firmy i też jakość nie powalała.

    Odpowiedz
  2. vadim pacajev | Gdańsk – Hel – Gdańsk 230,38 km

    […] W podróż zabrałem kilka najpotrzebniejszych rzeczy: namiot, materac, śpiwór, kuchenkę gazową, kubek metalowy, niezbędnik, apteczkę, pompkę , latarkę, torbę z narzędziami i częściami rowerowymi, pelerynę przeciwdeszczową i trochę jedzenia. wszystko spakowałem do sakw rowerowych Kellys Hook – opis sakw tutaj. […]

    Odpowiedz

Komentarze