puzzle3

Budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej idzie do przodu jak burza. Ostatnio przejeżdżając rowerem wzdłuż budowy 3 stacji – Kiełpinek, Matarnia oraz Lotnisko byłem w ciężkim szoku jak wiele zrobiono w tak krótkim czasie od rozpoczęcia budowy.

Szczególnie wrażenie robi odcinek przy lotnisku, prowadzony przez spory kawałek drogi nad ziemią.

Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej budowy. Pierwszy przejazd nową linią ma się odbyć jeszcze w tym roku, i patrząc na tempo jest to całkiem prawdopodobne.

Tak wygląda obecnie miejsce gdzie powstanie przystanek Kiełpinek:

kielpinek pkm_03 kielpinek pkm_04 kielpinek pkm_06 kielpinek pkm_07 kielpinek pkm_08

 

A tak ma wyglądać po zakończeniu inwestycji.

kielpinek pkm_02 kielpinek pkm

 

Dalej w kierunku przystanku Matarni krajobraz jak po uderzeniu bomby atomowej. Wszędzie rozkopy, ciężki sprzęt i kupa kurzu.

matarnia 1 pkm matarnia 1 pkm_02 matarnia 1 pkm_03 matarnia 1 pkm_04 matarnia 1 pkm_05 matarnia 1 pkm_06

Za ogrodem działkowym powstała nowa droga, będzie też obok niech chodnik bądź ścieżka rowerowa. Droga biegnie aż do Budowlanych gdzie na będzie znajdował się przystanek Matarnia oraz centrum sterownia PKM.

S0753104 S0803112 S0813114 S0823116

 

A tak będzie wyglądał ten przystanek:

6_matarniabudowlanych_2 6_matarniabudowlanych_1

 

Naprawdę cieszę się na koniec tej inwestycji i w końcu na połączenie ze światem naszych okolic. Szkoda tylko, że nie powstał zapowiadany na samym początku przystanek na Karczemkach , bo do tego w Kiełpinku trzeba będzie zapierniczać spory kawał i to pieszo, bo do najbliższego przystanku ZKM jest ponad kilometr i to jeszcze nie w tą stronę ;-).  No ale nie można mieć wszystkiego…

linia-pkm_folder2012

Jedna odpowiedź

Komentarze