S0292060_result

karta wydana przez Finów.

Taka sytuacja.

Jak już pisałem zamówiłem kartę Camping Key Europe na rok 2014 . Tym razem zamówiłem kartę w Finlandii. Poprzednio zamawiałem w Danii i karta była wysyłana bardzo szybko. Tym razem jednak było inaczej.

Karta zamówiona pod koniec stycznia, finalnie u mnie w domu znalazła się 10 marca i to po kilku interwencjach mailowych. Co więcej karty zamawiałem dwie, drugą dla ojca który mieszka w małej miejscowości w kujawsko-pomorskiem i tam zajęło to jeszcze dłużej.

Winny temu wszystkiemu jest tzw. „system” 😉 magiczne słowo klucz pozwalające każdemu urzędnikowi, pracownikowi i komukolwiek wytłumaczyć wszystko . „System nie pozwala” , „nie ma w systemie”, „system nie przewiduje takiej procedury” , „wie Pan – system” itd itp.

W tym przypadku jednak owy „system” faktycznie zawalił, otóż podstępnie zamienił kody pocztowe. zamiast mojego gdańskiego 80-xxx napisał na kopercie z adresem 00080. Tak więc list z kartą trafił najpierw do Warszafki. By tam mądre pocztowe głowy stwierdzić mogły po niemal dwóch tygodniach , że Gdańsk nie jest w Warszawie i odesłały to do grodu nad Motławą i tam juz po kolejnym tygodniu dotarło to do mnie.

Z drugą kartą nie było tak łatwo. Gdańsk jest w Polsce jeden, natomiast miejscowości gdzie mieszka mój ojciec jest pięć… różnią się tylko kodem i położeniem geograficznym oczywiście.

Tak więc jego karta pojechała najpierw do Warszawy (no bo kod 00) , potem pojechało do jednego miasteczka na zachodzie Polski, stamtąd, do kolejnego na południu, stamtąd do kolejnego , które już było powiatowym miasteczkiem blisko miejsca zamieszkania mojego ojca. Tam po kilku dniach zdecydowano się to dostarczyć do mojego ojca. I tak po ponad 4 tygodniach otrzymał swoją kartę.

koperta camping key eurpe

Tak wędrowała koperta z kartą…

Problem zgłosiłem w Fińskiej organizacji turystycznej wydającej te karty, przeprosili i obiecali poprawę i naprawę „systemu” 😉

Jak będzie to się okaże.

 Ja zamówiłem w Finlandii z jednego powodu – tylko Finlandia z krajów wydających karty ma Euro, ja mam jedno konto typu zaskórniak w Euro i chciałem uniknąć przewalutowań. Na szczęście zacząłem załatwiać wszystko w styczniu więc miałem czas, ale gdybym zamawiał jak w zeszłym roku 1,5 tygodnia przed wyjazdem…

karta wydana przez duńską organizację turystyczną.

karta wydana przez duńską organizację turystyczną.

 Jeśli chcecie uniknąć niespodzianek, lub potrzebujecie uzyskać kartę szybko, lepiej zamówcie w Dani (sprawdzone max 7 dni na dostawę) lub Szwecji czy Norwegii (nie sprawdzałem czasu dostawy).

linki do zamawiania kart Camping Key Europe:

Dania : https://www.campingpas.dk/kobpas.asp?sprog=GB&udsteder=360

Norwegia:  http://www.camping.no/en/cke/

Szwecja: http://www.camping.se/en/Campingse-International/Camping-Key-Europe/Camping-Key-Europe/Buy-your-card/

Finlandia: http://www.camping.fi/product.asp?sua=2&lang=3&s=1156&nav=1001002

12 komentarzy

 1. mtb-rwd

  Dzieki za ostrzeżenie, też chciałem zamówić u finów ze względu na płatność w Euro.

  Odpowiedz
 2. MaciejQ

  Czegoś nie rozumiem, powiedz mi kolego jak chcę jechać do Finlandii i tam korzystać z kempingu to musze mieć taką kartę wydaną w Finlandii tak ? czy to jest obojętne ? jak to faktycznie wygląda, bo nie chcę mieć niespodzianek jak pojadę.

  Odpowiedz
  • vadim

   @MaciejQ nie ma znaczenia w którym kraju należącym do Camping Key Europe Alince wyrobisz kartę. Karty wydają kraje skandynawskie – Dania, Szwecja, Norwegia, oraz Belgia, Finlandia, Portugalia, Holandia i Luxemburg.
   Ponadto karty wydaje niemieckie ADAC i BVCD(niestety tylko dla członków ADAC)

   szczegóły: http://www.campingkey.com/en/card/get-the-card/

   Odpowiedz
   • BartPo

    A od kiedy Finlandia to nie Skandynawia, co ci sie pomieszało kolego chyba.

   • vadim

    Chyba jednak nie pomieszało 🙂 Spróbuj powiedzieć Finowi że jest Skandynawem, dostaniesz co najmniej w twarz 😉 Skandynawia to Dania, Szwecja i Norwegia i nic więcej. zerknij choćby do Wikipedii : http://pl.wikipedia.org/wiki/Skandynawia . Pozdrawiam ! Vadim

 3. Trzonka

  Na ile osób jest taka karta ? chce jechać z mężem i dzieciakami (dwójka) czy muszę kupić 4 karty ?

  Odpowiedz
  • vadim

   @Trzonka – nie w takim wypadku jedna karta jest ważna na waszą grupę. Karta w zasadzie jest na „parę” dorosłych czyli małżeństwo, narzeczeństwo tudzież inny związek partnerski płci obojętnej 😉 dzieci z tego co mi wiadomo też wchodzą w „zestaw” takiej pary 😉 co do szczegołów zawsze można dopytać mailowo przed zamówieniem, odpowiadają bardzo szybko i rzeczowo .

   Odpowiedz

Komentarze