2014-07-12 10_Fotor5_piaski-gdansk-rower

Istniejący kawałek drogi rowerowej w Sobieszewie

Dobre wieści z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska – planowane jest wybudowanie 4,5 km nowej drogi rowerowej na Wyspie Sobieszewskiej.

Nowa ścieżka ma połączyć dwa istniejące już fragmenty w Sobieszewie i w Świbnie. Obecnie przejazd przez Wyspę do najbezpieczniejszych nie należy oprócz wspomnianych już dwóch kawałeczków dróg rowerowych nie ma bezpiecznego połączenia mostu pontonowego na Martwej Wiśle z promem na Przekopie Wisły.

turystyczna

Rowerzyści zmuszeni są do poruszania się ruchliwą zwłaszcza w sezonie ulicą Turystyczną, gdzie samochody pędzą z dużymi prędkościami nie zważając na ograniczenia prędkości. Turystyczna nie ma pobocza, nie ma chodnika więc jest to odcinek dla szczególnie zdeterminowanych rowerzystów.

S0216031_sobieszewo-nowa-droga

Istniejący kawałek drogi rowerowej w Świbnie

Planowana droga przebiegać ma wzdłuż ul . Turystycznej i ma być całkowicie od niej  odseparowana. Ponadto ma być wyposażona w infrastrukturę typu oświetlenie i miejsca do odpoczynku.

Na chwilę obecną ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej , jeśli wszystko pójdzie dobrze to prace ruszą wiosną przyszłego roku.

Szacowany koszt budowy drogi to 4 do 6 mln złotych.

S0196028_sobieszewo-nowa-droga

ul. Boguckiego – wjazd na prom przez Przekop Wisły do Mikoszewa

Szkoda tylko , że dalej nie rozwiąże to najważniejszego problemu – braku możliwości bezpiecznego dojazdu rowerem do Wyspy Sobieszewskiej z Gdańska. Nadal trzeba będzie kluczyć po Olszynce a potem ryzykować życie przebijając się starą 7-ką w okolice Rafinerii do ul. Benzynowej. Benzynowa także jest strasznie dziurawa i pełna ciężarówek – cystern jeżdżących do Rafinerii…

Może kiedyś… mam nadzieję tylko , że będę wtedy jeszcze miał tyle sił aby jeździć na rowerze…

S0146019_sobieszewo-nowa-droga

ul. Boguckiego – wjazd na prom przez Przekop Wisły do Mikoszewa

Jedna odpowiedź

  1. Kamil2e

    W końcu ale zanim to wybudują to minie ze dwa lata, przetargi odwołania, ktoś przytuli coś pod stołem sądy aresztowania P:) rozpędziłęm się hehe. trojmiasto.pl napisało że to będzie autostrada rowrowa, ktoś tam ładnie na głowe upadł przy porodzie

    Odpowiedz

Komentarze