Wracam dzisiaj krótko do artykułu z kwietnia tego roku, gdzie pokazywałem, jak zamontowałem belkę LED-ową na bagażniku dachowym mojego busa.

Szczegółowy opis znajdziecie tutaj: “Wiencyj światła” – mocny LED bar w kamperku – 44 cale i 288 W mocy

Nagrałem w końcu krótki filmik, pokazujący jak spisuje się to światełko, w warunkach drogowych.

Przy okazji, chciałem dodać że udało się rozwiązać problem „gwizdania” LED-a podczas jazdy.

Przy prędkości ok 60 – 70 km/h wydawał on strasznie irytujące dźwięki. Gwizdał skubany, z wysoką częstotliwością świdrującą w uszach. Niby nie głośno, ale strasznie wk….co. Rozwiązałem problem, poprzez nałożenie metodą prób i błędów gumowej uszczelki na kilka z żeberek tylnego radiatora. Kupiłem 1mm uszczelkę na blachę, pociąłem na kilka odcinków, nasunąłem na żeberka i voila.

Zmienił się sposób przepływu powietrza i nie gwizda nawet przy 140 km/h. Przy okazji nie spowodowało to grzania się LED-a, więc nadal chłodzi się prawidłowo.

Uszczelkę kupiłem na Aliexpress tutaj: https://s.click.aliexpress.com/e/_d6Bsxxx

LED-a kupiłem również od majfrendów z Aliexpress, tutaj: https://s.click.aliexpress.com/e/_sDhtQL

Nie przedłużając obrazy ruchome z dźwiękiem:

Czuwaj!

Artykuł powstał we współpracy z moim prywatnym kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanego sprzętu.

Linki do ofert są linkami afiliacyjnymi. Jeśli dokonasz zakupu za ich pomocą, kilka centów z tego zakupu dostanę jako prowizję (dla Ciebie cena jaką zapłacisz się nie zmienia). Jeśli się na to nie zgadzasz, wyszukaj proszę odpowiednią ofertę samodzielnie w serwisie Aliexpress.


Komentarze