BASTEI

Niesamowitą formację skalną Bastei w Szwajcarii Saksońskiej opisywałem niedawno tutaj.

Dzisiaj o tym jak tam dojechać, gdzie parkować samochód i ile to kosztuje.

Tak więc po kolei:

1. DOJAZD

– Z Gdańska (wg uznania którędy) do stajemy się do Niemiec i kierujemy się na Drezno autostradą A4 , mijamy Drezno i skręcamy w drogę nr 17 (E55) w kierunku Czech i następnie zjeżdżamy w drogę 172a i kierujemy się na miejscowość Pirna  , przekraczamy Łabę i jedziemy do Rathen a właściwie do Niederrathen bo tak nazywa się ta część Rathen położona po tej stronie co Bastei , ulicą Basteistrasse. Są tam już drogowskazy do Bastei oraz pokazujące kierunek na parking.

tisa

2. PARKOWANIE

Same miasteczko wyłączone jest z ruchu samochodowego (tylko mieszkańcy mogą wjechać), parkujemy więc ok 2 km przed miejscowością na dobrze oznaczonym parkingu P+R.

3. DOJŚCIE DO BASTEI

Z parkingu , możemy dojść pieszo , oznaczonym szlakiem pod górę. czas dojścia  40 min  do godziny, w zależności od kondycji i samozaparcia 😉

Możliwy jest także dojazd Shuttle Busem kursującym z parkingu pod hotel przy Bastei.

4. KOSZTY

Parking – 3 Euro / dzień

Shuttle bus (opcja) – 4 Euro familly ticket (nie znam szczegółów szedłem pieszo)

Wejście na most i punkty widokowe jest bezpłatne.

Dodatkowo płatne – wejście na kładki widokowe pomiędzy skałami  – pozostałości po zamku Neutrathen – 2 Euro (Warto dopłacić! chyba że masz lęk wysokości… 😉 )

BASTEI

Kosztów dojazdu nie liczę, to każdy musi wyliczyć sobie sam. Ja byłem tu po drodze do Pragi.

Noclegi:

Z Rathen pojechałem a nocleg w miejscowości Tisa w Czechach (duuuuużo taniej niż po niemieckiej stronie a ledwie 30 – 40 km dalej). Kliknij w link aby uzyskać najniższą cenę: http://www.booking.com/hotel/cz/pytloun-ostrov.pl.html?aid=388624

Z Tisy do autostrady na Pragę także jest tylko kilkanaście kilometrów, tak więc jako przerywnik w podróży warto zawitać w to cudowne miejsce.

 

 

Komentarze