W czym przenosić broń krótką na strzelnicę ? Pytanie niby oczywiste, a odpowiedź wydaje się prosta – w kaburze. Niby proste i logiczne.

Co jednak zrobić jeśli nie wolno nam nosić broni, gdyż posiadamy pozwolenie do celów kolekcjonerskich lub myśliwskich?

Dalej można w kaburze, tyle że niezaładowaną, bez podłączonego magazynka. Można także zastosować saszetkę na broń, o jakiej pisałem jakiś czas temu tutaj: Torba biodrowa / saszetka do przenoszenia pistoletu – Mil-Tec Pistolen Hip-Bag

Tylko co zrobić jeśli na strzelnicę chcemy wziąć więcej niż jedną sztukę ? Chcemy postrzelać z np. z pistoletu bocznego zapłonu , rewolweru i pistoletu centralnego zapłonu ? Co jeśli nie chcemy przenosić broni na sobie?

Tu z pomocą przychodzi nam producent…. szaf na broń…

gun-guard-futeral-IMG_6131 copy

Tak to nie pomyłka, i wcale nie sugeruję targania na strzelnicę 100 kilowej “eS jedynki” 🙂

Firma Stalpol, właściciel marki Gun Guard, czyli producent znanych, cenionych i niedrogich szaf na broń, ma w swojej ofercie także futerały na broń.

gun-guard-futeral-IMG_6141 copy

Posiadają futerały na broń długą i krótką. Taki pokrowiec na broń krótką właśnie, dostałem z Białych Błot k. Bydgoszczy, gdzie mieści się siedziba firmy, do przetestowania.

gun-guard-futeral-IMG_6110 copy

Torba Gun Guard wykonana jest z grubej i mocnej tkaniny (Cordura) w kolorze czarnym. Jej wymiary to 24 x 33 cm. Wyposażono ją na górze w wygodne uchwyty do przenoszenia, oraz regulowany pasek na ramię, mocowany do plastikowych uchwytów z boku torby.

gun-guard-futeral-IMG_6107 copy

Wewnątrz pokrowiec wyściełany jest gąbką, obszytą bardzo miękkim materiałem, dzięki czemu nie narażamy broni na otarcia i uszkodzenia. Torba posiada dwie wewnętrzne szerokie kieszenie, w których przenosi się broń. Jedna jest otwarta, druga posiada zamknięcie na zamek błyskawiczny.

gun-guard-futeral-IMG_6112 copy

Z powodzeniem mieszczą się w niech trzy pełnowymiarowe pistolety. Jak widać na zdjęciu zapakowałem tam 4 calowy rewolwer, kompaktowego CZ P-07, oraz 6 calowego Smith&Wessona i jeszcze było miejsce. W drugiej kieszeni umieściłem magazynki, flagi bezpieczeństwa i kilka innych gadżetów przydatnych na strzelnicy. Początkowo obawiałem się, że z powodu braku jakichkolwiek gumek, czy szlufek wewnątrz przytrzymujących broń na miejscu, będzie robił się bałagan i wszystko będzie o siebie ocierało.

gun-guard-futeral-IMG_6114 copy

Praktyka pokazała jednak, że  niepotrzebnie. Po zamknięciu torby na zamek wszystko trzyma się jak powinno i broń się nie przemieszcza wewnątrz pokrowca.

Futerał posiada zamek po całym obwodzie, można go zatem całkowicie rozłożyć “na płasko” i uzyskać w ten sposób swego rodzaju matę.

gun-guard-futeral-IMG_6150 copy

Bardzo przydatna  rzecz, zwłaszcza na strzelnicach gdzie stanowiska strzeleckie nie posiadają w żaden sposób wyściełanych półek, czy stolików strzeleckich. Dzięki takiemu rozwiązaniu, broń leży na miękkim podłożu i nie jest narażona na uszkodzenia i otarcia oksydy o metalowe czy drewniane wyposażenie strzelnicy.

gun-guard-futeral-IMG_6154 copy

Świetnie wykonany i bardzo praktyczny gadżet strzelecki. Polecam każdemu, kto szuka sposobu na bezpieczne i niewzbudzające niezdrowego zainteresowania otoczenia przenoszenie broni na strzelnicę.

gun-guard-futeral-IMG_6126 copy

gun-guard-futeral-IMG_6120 copy

Koszt – 89 złotych

Stalpol, jak wspomniałem posiada w ofercie także futerały a broń długą, oraz bardzo praktyczne pokrowce/maty na drzwi szaf na broń, zwiększające możliwości przechowywania drobnych akcesoriów i zachowania porządku w szafie. Nie miałem okazji mieć tego jeszcze w rękach, jednak, jeśli wykonane jest tak porządnie jak opisywany pokrowiec, to mogę polecić to w ciemno.

Jedna odpowiedź

Komentarze