Na Bornholm do tej pory pływałem zawsze z Kołobrzegu statkiem KŻP do Nexø. Drugą opcją jaką znałem były promy z niemieckiego Sassnitz. Do Kołobrzegu z Gdańska bliżej, więc wybierałem zawszę pierwszą opcję. Pojawiła się jednak trzecia. Co prawda dalej od Kołobrzegu bo ze Świnoujścia, ale wydaje mi się o wiele ciekawsza, zwłaszcza że planowałem także mały wypad do Szwecji.

fot. GroszekGroszek /Wikipedia

fot. GroszekGroszek /Wikipedia

Linie promowe Unity Line oferują w swoim cenniku ofertę pod nazwą „Rejsy na Bornholm”. Dowiedziałem się o tej ofercie przygotowując artykuł o tym jak dostać się do Szwecji z rowerem – czytaj tutaj: Z Polski do Szwecji rowerem – tylko jak pokonać Bałtyk ?

W terminie od 16/02 do 17/12/2015 można popłynąć promem Unity Line do szwedzkiego Ystad a z tamtąd katamaranem do Røne na Bornholmie.

Co więcej można połączyć rowerowe zwiedzanie Szwecji z rowerowym zwiedzaniem Bornholmu. Na stronie przewoźnika widnieje co prawda informacja, że rejs na Bornholm musi odbyć się tego samego dnia, jednak bardzo sympatyczna Pani z działu PR Unity Line wyjaśniła, że przewoźnik jest elastyczny i można podać dowolną datę wypłynięcia i powrotu z Bornholmu, byle zmieścić się łącznie w czasie 2 tygodni.

In pictures: Danish Island of Bornholm

Osobiście opcja ta pasuje mi jak mało co. Płynę do Ystad , tam 2-3 dni objeżdżam wszystko co chciałem zobaczyć czyli trasa Ystad – Smygehuk – Malmö – Ystad – Ales Stenar. Następnie wsiadam na statek na Bornholm spędzam tam kolejnych kilka dni, wracam do Ystad i tego samego dnia wieczorem wypływam do Świnoujścia.

fot. Rodejong - Eget arbejde/Wikimedia

fot. Rodejong – Eget arbejde/Wikimedia

Promy Unity Line pływają dwa razy dziennie – rano i wieczorem, można zatem wybrać rejs nocny i o 6 rano być już w Ystad, tak samo powrót można zaplanować na płynięcie nocą.

Na trasie Świnoujście – Ystad i Ystad – Świnoujście w cenie jest kabina!  Można się więc spokojnie wyspać i odświeżyć.

I to wszystko uwaga za….. 471 złotych 50 groszy za osobę dorosłą + rower, w obie strony !

W cenie jest:

  • Przejazd promem Skania na trasie Świnoujście-Ystad
    oraz przejazd promem Skania lub Polonia na trasie Ystad-Świnoujście
  • Miejsce w kabinie 2 lub 4-osobowej na promie Skania lub promie Polonia (w zależności od wybranego przejazdu)
  • Przejazd na trasie Ystad-Rønne-Ystad katamaranem Danske Færgen A/S

Rezerwacji należy dokonywać telefonicznie, luba mailowo, płatność trzeba wykonać przelewem. Wszystkie szczegóły oferty są na stronie internetowej przewoźnika.

Przy terminalu promowym w Świnoujściu jest parking długoterminowy, postój samochodu osobowego kosztuje 15 zł /doba.

bornholm-2013-zdjecia_FLUMI030813born_659

Oferta jest rewelacyjna, jedyne co trochę odstrasza to dojazd do Świnoujścia, ale mimo to jestem już jedną nogą na promie Unity Line… 🙂

Jedna odpowiedź

Komentarze