UWAGA. Wszystko co napisałem poniżej jest od 15 czerwca 2017 roku nieaktualne. Orange zlikwidował w związku z wprowadzoną przez KE likwidacją opłat roamingowych ofertę taniego internetu i zastąpił ją możliwością wykupienia pakietu 500 MB za 4 Euro miesięcznie. Taryfa Adrilla została wyłączona i zastąpiona taryfą Llama. Taryfa jest darmowa (brak opłat miesięcznych) Minuta połączenia w Hiszpanii i roamingu Unijnym kosztuje 6 centów + 25 centów za zainicjowanie każdego połączenia(!), sms – 12 centów, 500MB internetu 4 Euro (po aktywowaniu pakietu), lub 3 Euro za 100MB na dzień(!).

Jednym słowem – KONIEC. Trzeba poszukać innej opcji.

(ostatnia aktualizacja wpisu 06-12-2016)

O dostępie do internetu w czasie podróży bliższych i dalszych pisałem na blogu wielokrotnie. Zawsze najlepiej jest kupić lokalną kartę SIM w opcji bez abonamentowej doładować ją i wybrać jakiś pakiet typu internet + rozmowy.

Czy to wygodne ?

Raczej średnio, za każdym razem trzeba kupować nową kartą, a jeśli jedziemy tranzytem przez kilka krajów to już w ogóle mija się z celem. Ostatnio ćwiczyłem to w Szwecji i Danii. Wydałem w sumie w przeliczeniu ok 30 Euro na 2 karty SIM + doładowania.

Jakiś czas temu działała w naszym dziwnym kraju sieć Lebara oferująca dosyć atrakcyjny cenowo internet w roamingu w UE ale niestety zwinęli żagle (tu więcej o tym). Było może ciut drożej niż lokalne karty ale za to uniwersalnie – działało w każdym unijnym kraju.

Długo szukałem podobnego rozwiązania i w końcu znalazłem!

Tym rozwiązaniem jest hiszpańska bezabonamentowa karta Mundo sieci Orange wraz z pakietem GoEurope.

orange-mundo-go-europe-3g-4g-internet-for-36-countries-in-europe-includes-10-credit

W tej ofercie za 1 Euro otrzymujemy 100 MB internetu ważnego przez 24 godziny. Jeśli pakiet się skończy aktywowany jest automatycznie kolejny za kolejne 1 Euro. 100 MB w smartfonie czy tablecie to całkiem sporo i do korzystania z poczty, portali społecznościowych, komunikatorów typu WhatsUp czy przeglądania internetu powinien w zupełności wystarczyć na cały dzień.

go_europe_shop

Pakiet działa w każdym kraju UE oraz w Islandii, Liechtensteinie i Norwegii z prędkością maksymalnie HSPDA (LTE jest niedostępne) 4G (LTE)

Za kolejne 1 Euro dostajemy 60 minut połączeń przychodzących w roamingu i wychodzących na dowolny numer w kraju w którym przebywamy.

Oba pakiety aktywują się automatycznie w momencie pierwszego połączenia z internetem , czy wykonania pierwszego połączenia.

Ważne aby aktywować pakiet przed pierwszy połączeniem z internetem czy wykonaniem rozmowy.

Można to zrobić za pośrednictwem panelu klienta na stronie  internetowej, lub wysyłając SMS-a na numer 22095 ze słowem GO .

Kolejną zaletą jest to, że karta Mundo/Orange ważna jest przez rok od ostatniego doładowania!

Do wyboru są trzy taryfy różniące się cenami połączeń i ilością danych i rozmów w pakiecie na terytorium Hiszpanii, w roamingu w każdej z taryf z aktywowanym pakietem GoEurope koszt jest taki sam – 1 Euro za 100mb i 1 Euro za 60 minut.

Domyślnie aktywowana jest taryfa Mundo, oferująca bardzo tanie połączenia do Europy z Hiszpanii. Opłata miesięczna za tą taryfę to 1,2 Euro.

Najlepiej jednak wybrać taryfę Adrilla (wiewiórka), która co prawda jest najmniej atrakcyjna w Hiszpanii, ale za to nie jest pobierana opłata od 1,2 do 8,5 Euro miesięcznie jak w przypadku pozostałych dwóch (Mundo i Ballena).

Przed przyjazdem do Hiszpanii taryfę można zmienić w kilka chwil na stronie internetowej na bardziej atrakcyjną.

Konto uzupełnia się bardzo prosto kartą płatniczą/kredytową na stronie hiszpańskiego Orange.

Gdzie to kupić? Najłatwiej i najtaniej w Hiszpanii. Hiszpańskie sieci wymagają rejestracji zakupionej karty w punkcie zakupu. Koszt takiej karty tam to 5 Euro i całą tą kwotę otrzymuje się na połączenia. Tak więc jeśli mamy kogoś w Hiszpanii lub sami się tam wybieramy warto kupić tą drogą.

A co jeśli nie mamy takiej możliwości?

orange spain

Z pomocą jak zawsze przychodzi internet. Na portalu Ebay kilku sprzedawców sprzedaje te karty. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „Orange Spain” „Mundo Spain” lub „sim mundo” i wyskoczy nam kilkanaście ofert. Zaletą zakupu tą drogą jest to, że sprzedawcy dokonują wszystkich formalności. Otrzymujemy pocztą aktywowaną, zarejestrowaną, gotową do użytku kartę z aktywowanym pakietem GoEurope i 5 Euro do wykorzystania na połączenia i internet. Dodatkowo dostaniemy login i hasło do portalu Orange.es gdzie będzie można zarządzać swoim kontem i doładowywać środki za pomocą karty kredytowej.

Karta jest uniwersalna i pasuje do każdego telefonu (standrad, micro i nano).

onitax

Koszt ? ja dałem 19,90 Euro + 5,5 Euro za wysyłkę. Karta przyszła do mnie z … Izraela 🙂

Kupiłem ją od sprzedawcy – ONITAX – kliknij aby przejść do eBay

Karta doszła do mnie w tydzień od zakupienia.

Sprawdziłem na razie w Polsce, na Słowacji i Węgrzech – działa bez zarzutu – internet jest bardzo szybki. Za kilka dni będę na Słowacji i Węgrzech więc będę wiedział jak to działa tam.

Jak dla mnie rozwiązanie genialne i przede wszystkim bardzo atrakcyjne cenowo. jedna karta załatwia probem internetu w każdym kraju UE.

Podsumowując:

100 MB – 1Euro – ważnośc pakietu 24h

60 minut wychodzących do kraju w którym przebywamy/przychodzących – 1 Euro – ważność pakietu 24h

Ilość pakietów możliwych do zakupienia w ciągu doby – bez limitów

Ważność karty – 1 rok od ostatniego doładowania

Link do doładowań on-line: http://www.simmundo.es/ayuda/recargar/

Krótkie kody:

Sprawdzenie stanu konta: *111# (5 razy w miesiącu gratis, każde kolejne zapytanie o saldo 0,18 €)

Aktywacja usługi Go Europe – SMS-a na numer 22095 ze słowem GO

Zakup karty: 

 

UWAGA :

Kilka osób zgłaszało mi problemy z doładowaniem konta na karcie Orange Mundo za pomocą polskiej karty płatniczej/kredytowaj. Jeśli nie uda się doładować konta kartą kredytową, bezproblemowo można to zrobić za pośrednictwem wielu serwisów pośredniczących w doładowaniu kart z całego świata. Jednym z nich jest serwis www.AlloRussia.com .

allorussia

Wystarczy wybrać tam Hiszpanię (Spain), sieć Orange, oraz podać kwotę doładowania i numer który ma być doładowany. Płatność następuje za pomocą dowolnej karty płatniczej i kredytowej. Sprawdzałem – działa z każdą siecią, zarówno Orange, jak i np. rosyjskim Beeline, duńską Lebarą, czy szwedzką Lycamobile, oraz z każdą kartą która ma możliwość płatności internetowych.
82 komentarze

 1. » Internet mobilny w Szwecji

  […] Zobacz także uniwersalną kartę SIM do internetu działającą w całej Unii Europejskiej (1 Euro za 100MB!) – Hiszpański sposób na tani internet w podróży po Europie – Orange Mundo + Go Europe […]

  Odpowiedz
 2. Kamil

  Witam

  Czy ja dobrze zrozumiałem ten fragment: „Pakiet działa w każdym kraju UE oraz w Szwajcarii i Norwegii z prędkością maksymalnie HSPDA (LTE jest niedostępne)” i że po kupieniu tej oferty w Hiszpanii mogę jechać do innego kraju w UE i też będzie ona działać na tych samych zasadach czyli 100MB za 1 euro?

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • vadim

   Tak dokładnie tak to działa. Przetestowane przeze mnie już w 6 krajach w tym u nas w Polsce – działa bez zarzutu.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Kamil

    26 maja lecę na kilka dni do Madrytu, a kolejny weekend jestem w Budapeszcie, więc to rozwiązanie bardzo by mi pasowało. Więc wolę zapłacić jak dobrze zrozumiałem 5 euro na start, a nie 27 tak jak na eBayu ludzie proponują.

   • vadim

    Tak dokladnie 5 ojro kosztuje w Hiszpanii. Rozwiązanie jest na prawdę świetne, proszę tylko zwrócić uwagę na taryfy. Taryfa Adrilla jest całkowicie darmowa, w innych pobierają opłaty miesięczne od 3 do 9 euro. Warto włączyć taką płatną taryfę (np taryfa Mundo + 1GB internetu to 9 Euro) będąc w Hiszpanii bo internet na miejscu w Hiszpanii jest wtedy tańszy (są rózne pakiety od 300MB do 1,5 GB), a po wyjeździe zmienić na Adrilla za pośrednictwem internetu i włączyć usługę Go Europe (jest darmowa, można tą usługę włączyć natychmiast po zakupie, a zacznie działać kiedy telefon zamelduje się w roamingu w innym kraju).

    Wiem że na jebaju jest drożej , jednak dostaje się od razu skonfigurowany panel klienta przez internet – nie znając Hiszpańskiego jest to mega ułatwienie. Niestety panel ten nie jest dostępny po angielsku. Za jego pomocą można właśnie włączać/wyłączać usługi i zmieniać taryfy.

   • vadim

    Znalazłem własnie informację że ofertę Go Europe aktywować można także SMSem, wysyłając SMS na numer 22095 ze słowem GO .

   • Piotr

    Kupując kartę w Hiszpanii zapłaciłem za nią 10 euro (w taryfie Mundo 2GB) + 10 euro za aktywację.

 3. Kamil

  Zacząłem dziś szukać jakiegoś polskiego odpowiednika tego hiszpańskiego Go Europe i w polskim Orange wydawało mi się, że znalazłem http:– www- orange -pl/ kid,4000377334,id,4004732098,title,Pakiety-internetowe-w-UE-,article.html

  Niestety po doczytaniu regulaminu znalazłem jeden punkt, który powiedzmy, że mnie odstrasza. Mianowicie:
  „W przypadku, gdy Abonent wykorzysta dostępne megabajty w ramach zakupionego pakietu przed upłynięciem jego okresu ważności, transmisja danych jest zgodna z obowiązującym Abonenta Cennikiem usług w roamingu.”

  Czyli jeśli się człowiek zagapi to może nieźle za to zapłacić. Dosłownie. Szkoda, że usługa w takiej chwili nie odnawia się na kolejne kilka dni i 300 mega. Ehhh nie lubią nas Ci polscy operatorzy. Już nie wspomnę o „moim” T-Mobile gdzie za 100 mega na 3 dni trzeba wyłożyć 30 złotych. Skąd się biorą takie różnice?

  Odpowiedz
  • vadim

   No to pułapka piękna, tym bardziej że tak na prawdę nikt nie wie w jaki sposób sieć naliczy sobie ilość przesłanych danych – to jest nie do sprawdzenia. Kiedyć Lebara zanim uciekła z Polski miała taką ciekawą „europejską” taryfę pisałem o niej tutaj: http://vadimpacajev.com/lebara-mobile-sposob-na-tani-internet-w-podrozy-po-europie/
   Niestety żagle zwinęli i uciekli z Polski. Sprawdzałem już wiele różnych ofert i ta hiszpańska wydaje mi się najbardziej uniwersalna jeśłi podróżuje się po różnych krajach Europy. Ja często bywam jeszcze w Danii i Szwecji i Rosji i tam mam lokalne karty Lycamobile (Szwecja) i Lebara (Dania) Beeline (Rosja) wychodzą dużo atrakcyjniej niż hiszpański Orange ale tylko tam, lokalnie, no i jestem tam regularnie.
   W ciągu roku jestem często w 10 i więcej różnych krajów Unii czasem na kilka godzin, czasem na kilka dni i gdybym miał kupować w każdym z tych krajów pre-paida, potem go uzupełniać, zamrażać niewykorzystane środki etc to było by to nieopłacalne. A tak z hiszpańska karta i 1 euro za 100 MB czyli jakieś 11 za 1GB (+/- 45 złotych) jest bardzo atrakcyjne i działa w całej Unii. Porównując to np z niemieckimi kartami to za tą kwotę nie ma szans kupić nic lokalnego. W Niemczech średnio 1GB to od 15 do 20 Euro.

   Odpowiedz
   • Kamil

    OK, a co do tego Go Europe jeszcze, to czy przy zakupie na miejscu karty jest ona tylko rejestrowana czy muszę np podawać konto z jakiego będę ją doładowywał? I czy nieznajomość hiszpańskiego będzie dużym problemem w salonie? 🙂

    U sprzedawcy u którego ty kupiłeś kartę obecnie nie ma tej oferty, ale znalazłem taką.

    http://www.ebay.com/itm/Mundo-SIM-by-Orange-Spain-with-Go-Europe-Data-1cent-Mb-Loaded-with-5-500Mb-/272140319013?hash=item3f5cd3b925:g:0mAAAOSwuYVWoWor#shpCntId

    Wydaje mi się, że jest OK, jak sądzisz?

   • vadim

    Na miejscu potrzebny jest paszport lub dowód osobisty z adresem i data urodzenia, to wszystko

    Konto nie jest potrzebne, Karte uzupełnia się albo kartą kredytowa/płatniczą na stronie orange.es, lub zdrapkami/kuponami jak u nas.

    Co do angielskiego – to różnie z tym bywa. Młodsi ludzie często „habla inglezi”, starsi – zdarza się że mają problem, jak wszędzie (moze oprócz Skandynawii gdzie po angielsku mówią chyba wszyscy 🙂 )

    Ta karta z linku to jest dokładnie ta sama karta o jakiej piszę.

    Ciekawostka jest w tej ofercie napisana: „On roaming, you can’t place or receive voice calls to/from any numbers other than the ones in Spain or the country where you are roaming with this card. Quote:”I am currently in Paris, I can only call within France and to Spain (Not even other countries in Europe!) „.
    Well, this card is featured here for data use, not voice or SMS. Local calls or VoIP however is possible.”
    Wynika z tego że w roamingu mżńa dzownić tylko lokalnie i do Hiszpanii – szczerze nie sprawdzałem tego ponieważ karty używam tylko do internetu i ew rozmów VOIP przez WhatsApp.

   • Kamil

    Ja w sumie też tej karty potrzebuję jedynie do internetu i rzeczywiście wydaje mi się to optymalną dla mnie opcją. Dlatego też skuszę się na opcję zakupu przez internet, aby mieć pewność że nie trafię w jakimś salonie hiszpańskiego Orange na jakiegoś „Niemowę” 😉

    Dzięki bardzo za pomoc i wszelkie informacje. W razie jakichś problemów pozwolę sobie się jeszcze odezwać 🙂

    Swoją droga to świetny blog! Mega pomocny!

   • vadim

    Nie ma problemu, zapraszam i bardzo dziękuję za miłe słowa 🙂

    Pozdrawiam

    Vadim

  • vadim

   Czy na ipadzie – nie wiem. Na tablecie Samsunga (Galaxy Tab 2 – taki mam ) działa.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 4. Marek

  mam pytanie czy na tej karcie mozna uruchamiac sam internet za 1e / 100mb bez dodatkowych kosztow zwiazanych z pakietem 60 min ?

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień dobry

   Pakiet zarówno internetu, jak i minut aktywuje się i pobierana jest opłata tylko i wyłącznie wtedy kiedy wykona się pierwsze połączenie, czy połączy z internetem. Jeśli nie ma połączenia , lub nie korzystasz z internetu opłata nie jest pobierana.
   Pakiety działają oddzielnie, czyli użycie internetu powoduje pobranie tylko 1 Euro, i analogicznie wykonanie w danym dniu tylko połączenia też pobiera się 1 Euro. Jeśli przez dzień, tydzień, miesiąc nie korzysta się z internetu, lub nie dzwoni, lub ani jedno ani drugie – nie jest pobierana żadna opłata dzienna, czy miesięczna.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Marek

    super. w takim razie faktycznie wyglada na to na najlepsza opcje na terenie UE

 5. Marcin

  Witam. Dziękuję bardzo za świetny pomysł. Zastanawia mnie tylko czy będąc na Majorce bardziej opłaca mi się uruchomić ta taryfę 1e za 100mb, czy nie lepiej za 9e – 1 GB na 30 dni. Majorka to w sumie Hiszpania.
  Drugie pytanie to czy jak wykorzystam ten 1gb to mogę włączyć kolejny? Jadę 4 os rodziną więc na 8 dni może nie wystarczyć.

  Odpowiedz
  • vadim

   Na Majorce jako że to Hiszpania zdecydowanie trzeba uruchomić jedną z taryf + pakiet internetu ta oferta 1 E za 100 mb nie działa w Hiszpanii tylko poza Hiszpanią. Najlepsza bedzie chyba taryfa Balena z 1GB danych, za 8,95 E, lub Mundo z 2 GB za 15 E.

   taryfy wlącza się przez internet, nie znalazłem nigdzie możliwości włączenia/zmiany kodem SMS, przy taryfie Balena jest informacja że przy wyczerpaniu pakietu 1GB automatycznie odnawia się kolejny 1gb jeśli tylko są środki na koncie.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
  • Marek

   to jest fajna opcja dla podrozowania miedzy krajami. bedac w samej hiszpanii mozna znajezc lepsze oferty

   Odpowiedz
   • vadim

    Zapewne w Hiszpanii można znaleźć coś ciekawszego, jednak podróżując po UE i przebywając w różnych krajach, lub jadąc tranzytem to chyba najlepsza opcja, przynajmniej lepszej jeszcze nie znalazłem 🙂

    Pozdrawiam

    Vadim

 6. Marcin

  A i jeszcze jedno pytanie. Czy taryfy można zmieniać tylko na stronie czy również za pomocą sms?

  Odpowiedz
 7. Pavlov Paweł

  Witam, ja za Twoją radą zakupiłem tą kartę u tego samego sprzedawcy 🙂 i mam pytanie ;), karty jeszcze nie włożyłem do telefonu i z tego co widzę na orange.es, to jest wybrana taryfa Mundo Go Europe, ja potrzebuję od 3.09 taryfę na Hiszpanię, co mam zrobić, już teraz włączyć adrilla ?, czy aktywować np. Mundo Tu 1GB w zasadzie mogę już teraz, bo wracamy 10.09. I następne pytanie, czy zmieniałeś dane logowania, email i imię nazwisko na koncie ?

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień dobry

   Ja krótko przed wyjazdem zmieniłbym na mundo 1GB jeśli tyle potrzeba internetu, lub na adrilla 300 MB i zaraz po powrocie na „zwykłą” Adrilla bez pakietu internetowego.
   Zwykła Adrilla jest po prostu bez żadnej miesięcznej opłaty abonamentowej. Mundo bez żadnego pakietu kosztuje 1,2 Euro miesięcznie – taka jest różnica. Ważne by był aktywny pakiet Go Europe on daje internet za 1E w reszcie krajów EU (poza Hiszpanią)

   Danych zmienić się nie da za wyjątkiem hasła do czego oczywiście namawiam 🙂 Hiszpania ma od dłuższego czasu przepisy dot rejestracji kart i po prostu sprzedawca zarejestrował ją na Twoje dane.

   AAAA i uwaga na MMS-y do Polski w taryfie Adrilla (w innych pewnie jest podobnie) – kosztują jakieś koszmarne pieniądze – za 1 MMS-a do polski szarpią aż 1,9 Euro…

   Pozdrawiam!

   Odpowiedz
   • Pavlov Paweł

    Dzięki za szybką odpowiedź, ale karta nie jest zarejestrowana na mnie i nie wiem dlaczego tak jest, czy powinna być na mnie, kupiłem u tego samego sprzedawcy, Ty miałeś na swoje dane ?

   • vadim

    A to ciekawe co piszesz. Kupowałem już kilka tych kart i wszystkie były zarejestrowane na mnie (w sumie wolałbym zeby nie były na mnie bo kupowałem je dla znajomych i nie wiem co tam oni potem będą z nimi robić… 🙂 )

    Wyjścia dwa widzę – albo to że tak powiem brzydko olać i się nie przejmować nazwiskiem (bo tam innych danych nie ma tylko imie i nazwisko) zyskując w sumie „anonimową kartę”, albo napisać do sprzedawcy i spróbować to wyjaśnić – może za pomocą sporu na ebayu – to zawsze pomaga w spornych sytuacjach.

    No i koniecznie zmień hasło 🙂

    Daj prosze znać jeśli zdecydujesz się na napisanie do sprzedawcy co on na to.

    Pozdrawiam

    Vadim

   • Pavlov Paweł

    Dostałem odpowiedź, dlaczego karta nie jest zarejestrowana na na moje dane:

    „they changed some rules, so it was difficult to register it to foreign passports, so I registered to our names, but this is absolutely legal, no problems „

   • vadim

    Dzięki za informację. Ciekawe to, może coś się pozmieniało w hiszpańskim prawie. Niemniej uważam, że to chyba żaden problem a wręcz przeciwnie 🙂

    Pozdrawiam

    Vadim

 8. Marek

  a ja wlasnie trafilem na taka opcje u polskiego operatora:

  www. njumobile.pl/obsluga/uslugi,pakiet-internet-w-ue

  1GB – 50 pln

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziekje za informację. Wygląda ciekawie, tyle że trzeba podpisać umowę na abonament i z tego co widzę minimalnie płacić za utrzymanie 9 zł miesięcznie.
   Niemniej wygląda atrakcyjnie. To „nju” też chyba orange, tyle że polski.
   trochę nie oraniem tej ich strony bo wszystko to pisane jest językiem dla gimbazy… niemniej ciekawa oferta.
   Musze postudiować regulamin i chyba opisze to w osobnym artykule na blogu

   Raz jeszcze dziękuję za podesłanie tej oferty!

   Pozdrawiam
   Vadim

   Odpowiedz
  • vadim

   Tak na szybko jeszcze – 1 GB wychodzi jednak drożej niż w hiszpańskim orange. Tu 1GB 50 zł + 9 zł miesięcznie utrzymanie numeru, w Orange Mundo – 10 pakietów po 100 MB daje nam 10 Euro, czyli po najgorszym kursie ostatnich miesięcy max 45 zł. Plusem polskiej oferty jest to że pakiet ważny jest miesiąc w hiszpańskim 100 mb ważne jest 24 godziny.
   Na plus hiszpańskiej – płacisz tylko kiedy korzystasz – karta ważna jest rok i placisz za nią tylko wtedy kiedy wyjeżdżasz za granicę i tam z niej korzystasz.
   Więc z jednej strony drożej, z drugiej dłużej…
   Bądź tu mądry 🙂
   Wyjeżdżając na kilka dni stawiałbym jednak na ofertę z Hiszpanii, na dłużej pewnie na Polską

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Marek

    hm, samo doladowanie karty przedluza jej waznosc o rok, chyba nie ma koniecznosci oplaty 9pln/miesiac.
    Jesli ktos moze ten koszt wrzucic sobie na firme to wychodzi super tanio 😉

   • vadim

    tyle ze to jest oferta w opcji z abonamentem a nie pre-paid.

 9. Pavlov Paweł

  Pech chciał i zgubiłem kartę Orange Go, zamówiłem Nju na kartę i wyjdzie 30zł za 500MB, gdybym znał wcześniej ta ofertę, to chyba bym nie kupił karty z ebaya.

  Odpowiedz
   • Pavlov Paweł

    Pakiet 300 MB w Orange jest chyba na tydzień, czyli Nju Mobile w tym przypadku wygrywa, bo jadę właśnie na tydzień.

  • vadim

   Szczerze warto rozważać ta ofertę. Gdybym sam znał ją wcześniej też opisałbym ją na blogu…
   Niemniej ja zostanę chyba przy Orange ( głownie dla tego że mam tam kilkadziesiąt Euro wpłacone 🙂 )

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
 10. Marek

  zgadza sie, jest na tydzien w Orange, Przy czym mozn uruchomic wiecej niz jede jednoczesnie. Czyli mozna w 6 dniu pierwszego pakieru uruchomic kolejny i miec na kolejne 7 dni pakiet bedacy suma MB pierwszego i kolejnego 😉

  Odpowiedz
 11. Artur

  Witam
  Niedawno kupiłem kartę. Odnośnie doładowania Orange Mundo. Płatności za pomocą karty Visa, Visa Electron oraz przez PayPal są odrzucane. Czy do doładowania karty konieczna jest karta kredytowa?

  Odpowiedz
  • vadim

   Nie nie jest konieczna karta kredytowa.
   Trzeba wybrać opcję ” Pago con banca electrónica ” wtedy bez problemu przechodzą typowe karty debetowe jak visa electron czy mastercard. Nie działa tylko maestro, ale to to chyba nigdzie nie działa przy płatnościach internetowych. Też mialem z tym problem za pierwszym razem.
   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Piotr

    Podzielę się swoimi doświadczeniami z doładowania tej karty. Kartę kupiłem 2 tygodnie temu w Katalonii, sprzedawca mi ją od razu aktywował w taryfie Mundo 2GB. Przed wyjazdem z Hiszpanii zmieniłem taryfę na Ardilla i chciałem kartę doładować. Robiłem to z poziomu konta mojej karty na orange.es. Próbowałem zarówno przez „Pago con tarjeta de credito”, jak i „Pago con banca electronica”. W sumie mam kilka kart – tradycyjnych kredytowych i elektronicznych. Za każdym razem pojawiał się komunikat, że doładowanie nie było możliwe. Zadzwoniłem do obsługi klienta i dowiedziałem się, że w ten sposób można doładować kartę tylko z hiszpańskiej karty kredytowej. Z zagranicznej należy to zrobić na stronie topup.orange.com. Tam bez problemu się udało. Niestety, przy płatności z tej strony pobierana jest prowizja (około 10%) i nie korzysta się z dodatkowych bonusów, o których można poczytać na orange.es, np. dodatkowe 25% przy doładowaniu za 10 euro.

   • vadim

    Kurcze to ciekawe co piszesz, bo ja regularnie doładowuje kartą, polską kartą bez najmniejszych problemów…

   • Artur

    Nie próbowałem z opcją ” Pago con banca electrónica ” . Wcześniej znalazłem stronę topup.orange.com, za pomocą której udała mi się doładować konto. Wcześniej bezskutecznie próbowałem doładować konto dwoma kartami VISA fińskimi, jedną polską, oraz przez PayPal. Dziękuję za odpowiedzi.

 12. Lukasz Dziedzic

  VADIM – napisz jaką kartę płatniczą uzywasz do doładowania, bo ja także próbowałem doładowywać przez orange.es oraz przez komórkę za pomocą *111# kartami, którymi normalnie płacę internetowo za granicą (PKO BP oraz mBank) i mi także płatności odrzuca. Przy płatnosci przez *111# napisalo wprost, ze karta musi być hiszpańska.
  Jednak ponieważ pojawiła sie opcja NJU Roaming EU to chyba sobie daruję utrzymywanie mojej hiszpańskiej karty.

  Pytanie do innych kolegów – jakie prędkosci internetu uzyskujecie przy roamingu za granicą na karcie NJU? Jest ot po prostu do czatowania czy mapy i strony wczytują się bardzo sprawnie? Ja jak dotąd doswiadczenia z internetem w roamingu miałem dosc nieprzyjemne i internet na kartach w danego kraju zawsze działał mi wielokrotnie szybciej.

  Odpowiedz
  • vadim

   Najczęściej ładuję kartą Alior banku która jest do konta w Euro (Visa). Doładowywałem też kiedyś na początku kartą z iNG do konta złotówkowego i tez nie było problemu. Teraz korzystam tylko z tej „eurowej” bo bardziej mi się to opłaca (brak przewalutowania). Wczoraj doładowywałem kilkadziesiąt Euro i poszło bez przeszkód.
   Karta visa jest oczywiście polska nie hiszpańska.

   Odpowiedz
   • Lukasz Dziedzic

    Mi sie to niestety nie udaje. Jedna z kart także jest do konta w euro. Ostatecznie poprosilem kolegę będącego w Hiszpanii zeby mi kupil doladowanie 🙂

 13. Wataha.pl (@wataha_pl)

  Witam serdecznie!
  Bardzo precyzyjny i skrupulatny opis i interesujący blog. Gratulacje.
  Zachęcony zakupiłem kartę tutaj:
  http://www.ebay.com/itm/Tarjeta-SIM-Micro-Nano-de-Prepago-ORANGE-MUNDO-5-de-Saldo-y-4G-GO-EUROPA-/172133065093
  Niestety, nie mogę się w żaden sposób zalogować do żadnej z dostępnych w Polsce sieci. Próbowałem na różnych aparatach. To kwestia uszkodzonej karty (pozwala wprowadzić PIN, odrzuca autoryzację w sieci), czy może przeoczyłem jakiś krok w konfiguracji?
  Będę zobowiązany za pomoc.
  Miłego dnia!

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziękuję za miłe słowa.

   Szczerze nie wiem w czym może być problem, ponieważ takiego nikt do tej pory nie zgłaszał. Ja osobiście nie miałem także takiego problemu. Byłem z ta karta już w kilkunastu krajach i wszędzie działa poprawnie. Prosze spróbować skontaktować się ze sprzedawcą, może on coś na to pomoże, lub wymieni kartę – być może nie została poprawnie aktywowana, lub faktycznie jest uszkodzona.
   Czy otrzymał Pan dane do logowania się do panelu klienta ? Jeśli tak czy może się Pan tam poprawnie zalogowac ?
   Czy ma Pan w telefonie wybrany automatyczny wybór sieci ?
   Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

   Mam nadzieję że sytuację uda się rozwiązać po kontakcie ze sprzedającym

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Wataha.pl (@wataha_pl)

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Wysłałem właśnie zapytanie do sprzedawcy. Niestety nie otrzymałem żadnych danych do logowania, a jakakolwiek próba aktywacji karty wymaga połączenia z siecią komórkową. Przesyłka zawierała jedynie zapakowany w oryginalny kartonik SIM.
    Co do samego wyboru sieci – sprawdzałem zarówno automatyczne logowanie, jak i wybierałem każdego z operatorów ręcznie. Na obu aparatach niestety nie zadziałało.
    Dam znać, czy udało się rozwiązać problem po kontakcie ze sprzedającym.
    Miłego dnia!

   • vadim

    Wszystko wskazuje na to , że karta jest nieaktywowana.
    Musi Pan skontaktowac się ze sprzedawcą i wymóc aktywację karty.
    tam mają przepisy podobne do wprowadzonych ostatnio u nas , karta musi być zarejestrowana na numer ichniejszego peselu (NIF) lub numer paszportu(dowodu osobistego).
    Powodzenia
    Vadim

   • Wataha.pl (@wataha_pl)

    Sprzedający przysłał maila z wykazem danych jakie potrzebuje celem aktywacji karty:

    for activated we need
    First name:
    Last name:
    Passport number:
    Nationality:
    Date of birth:
    Phone number on Orange SIM card:

    Mam nadzieję, że załatwią to w miarę sprawnie.
    Zostawiam wykaz na wypadek, gdyby ktoś miał podobny problem.
    W korespondencji nie było słowa o konieczności podania danych do aktywacji po zakupie. W opisie aukcji również nie doczytałem. Być może w hiszpańskiej wersji jest takowe info. 😉
    Pozdrawiam!

  • Wataha.pl (@wataha_pl)

   Witam ponownie.
   Po wysłaniu danych do sprzedającego karta została aktywowana i uzyskałem możliwość rejestracji numeru na stronie Orange.es
   Dla osoby nie znającej hiszpańskiego jest to dość uciążliwe, ale do zrobienia 😉
   Taryfa zmieniona na Adrilla z poziomu strony.
   Nie mogłem się natomiast doszukać miejsca, gdzie wyświetlane jest aktualne saldo.
   Potwierdzam problem z doładowaniem, zarówno za pomocą polskich kart walutowych, jak i zachodniej. Może to kwestia IP i jakiś VPN rozwiąże sprawę. Działa natomiast doładowanie via AlloRusia, ale prowizje są bandyckie 😉
   Dziękuję za pomoc!

   Odpowiedz
   • Piotr

    Aktualne saldo wyswietla sie na ekranie startowym po zalogowaniu – po prawej stronie, obok nazwy taryfy i pod numerem karty. Ja doladowuje na stronie areaprivada.orange.es/ecare/topup/index.htm. To jest strona hiszpanskiego Orange; pobieraja prowizje 10%

   • vadim

    Dziekuje za namiar na stronę z doładowaniem.
    Pozdrawiam

    Vadim

   • Piotr

    Sprobuj tez na stronie topup.orange.com. Tu ostatnio ladowalem przez polska karte – bez problemu. Prowizja 10%.

   • vadim

    Dziekuje za aktualizację. Ciesze sie że wszystko się wyjaśniło.
    Co do doładowania konta – co raz wiecej osób zgłasza ten problem. Nie wiem o co chodzi bo ja nadal mogę normalnie doładować polską kartą. Może jakieś nowe regulacje ? Ja mam kartę już prawie dwa lata, może wtedy gdy kupowałem takowych nie było ??? i przez „zasiedzenie” mam nadal możliwość doładowania bezpośrednio???

    Nie mam pojęcia. Na szczęście strony pośredników działają,choć trzeba się liczyć z prowizją.

    Pozdrawiam

    Vadim

 14. Ciesielski

  czesc Vadim
  powiedz mi, czy jest możliwość zrobić w telefonie hotspot z kartą Mundo ?
  coś kojarzę, że w przypadku karty Three UK nie mozna było udostępniać internetu.
  Jak tu wygląda sprawa?
  dzieki

  Odpowiedz
  • vadim

   Nigdy nie sprawdzałem. Postaram się w weekend znaleźć chwilę czasu i to sprawdzić. Odezwę się

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
  • Piotr

   Ze swojej strony moge potwierdzic, ze dziala. Sprawdzilem w telefonie Goclever 500 oraz w routerze Huawei Airbox.

   Odpowiedz
 15. Kanguros

  Witam, czy ktos jest mi w stanie powiedziec, w jaki sposob zmienic przez strone www taryfe na Ardilla. Probowalem zarejestrowac tam nr, ale jak wysylam smsa z nowym haslem pod nr 222 to dostaje info,ze nie moze wyslac smsa. Podpiety jestem do Orange, albo Plusa w Polsce. Nie moge tego obejsc.
  Mozna jakos zmienic taryfe smsem?
  Sprzedajacy z ebay mnie zlal i w ogole nie odpisal na moje pytania.
  Bede wdzieczny za pomoc.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • vadim

   Po zalogowanoiu się do „Mi Orange” na stronie orange.es, trzeba wybrać Mi Linea -> Cambiar Tarifa i następnie z listy dostępnych taryf wybrać Adrilla Pre (zmienili ostatnio nazwę dodając „Pre”). nastepnie na dole kliknać Siguiente. I tyle, powinna się aktywować nowa taryfa. wielokrotnie tak zmieniałem, po powrocie z Hiszpanii. Na miejscu używam zawsze którejś z Mundo albo Ballena, wszędzie poza Hiszpanią darmowej Adrilla.

   Pozdrawiam

   Vadim

   Odpowiedz
   • Kanguros

    Tak tylko,ze ja nie mam danych do zalogowania. Nie dostalem nic takiego od Sprzedawcy na ebayu. Przyslal mi tylko karte SIM i napisal w mailu,ze karta jest aktywowana. I z tym mam problem. Nie moge sie zalogowac, bo nie mam zadnego hasla. Dzieki za szybka odpowiedz 🙂

   • vadim

    O kurczę to ciężko mi powiedziec, mozna sie zarejestrowac na stronie orange.es ale trzeba wyslac sms-a jak Pan pisal na 222, tyle ze to dziala tylko na terenie Hiszpanii, w roamingu krotkie numery nie dzialaja.
    Pomęczyłbym sprzedawcę . Czy to ten którego polecałem na blogu czy jakiś inny ?

   • Kanguros

    Wyslalem do niego maila dzisiaj,ale nie wiem czy odpisze. To ten: infosatvigo
    Jesli nie odpisze to nic z tym kurcze nie zrobie, bo kodem tez nie zmienie bo tez go trzeba wyslac na krotki nr470. Jedynie zadziala jak bede w hiszpanskiej sieci, co raczej sie nie zdarzy predko 🙁 jednym slowem kaplica.

   • vadim

    tego sprzedawcy nie znam, kupowałem u różnych na ebayu ale zawsze dostawałem dane do logowania do portalu na ornage.es, najlepsza obsługa zawsze była u tego którego polecałem czyli onixtak, ale widze że teraz nie ma tych kart.
    Nie wiem jak pomóc, przykro mi, bez danych do logowania nie wiele da sie zdzialac nie bedac zaogowanym w hiszpanskiej sieci.
    Jest chociaż uruchomiona ta oferta Go Europe ?

   • vadim

    A jak się nie odezwie i nie przysle danych otworzyłbym spór na paypalu i zarzadał zwrotu gotówki. Może się uda ?

   • Kanguros

    Dam znac jesli ten Sprzedawca cos odpisze. dzieki za pomoc.

   • Kanguros

    Niestety gosc na ebayu sie zwinal. NIe odpowiada na maile i juz nic nie sprzedaje. Niestety placilem bezposrednio karta walutowa,a nie przez PayPala 🙁 Coz karta mi sie nie raczej przyda, no chyba,ze ktos z rodziny poleci do Hiszpani 🙁

   • vadim

    O kurczę, to przykre. Mimo wszystko jeśli jeszcze nie jest za późno rozpoczął bym spór na ebayu. Co prawda przy płatności Paypalem i tam otwarciu sporu prawie zawsze wynik jest pozytywny, przy sporze na ebayu już niekoniecznie. Ale jeśli płatnosć była kartą to można spróbować, innej opcji nie widzę.
    pozdrawiam

    vadim

 16. Szymon

  Znalazłem na tej stronie tę kartę za 17 Euro łącznie z przesyłką. Ktoś już zamawiał stąd? https–www–prepaidzero.com–/–product–/—orange-mundo-go-europe/

  Odpowiedz
 17. Piotr

  Zdaje sie, że tani internet w hiszpańskim Orange się skończył. Taryfa Ardilla już nie istnieje. Zmienili mi na Llama płomień…?), gdzie internet 100 MB kosztuje już 3 euro.

  Odpowiedz
  • vadim

   Dziękuje za informację, faktycznie właśnie sprawdziłem że się skończyło…
   Pięknie Orange obszedł regulacje unijne dotyczące likwidacji kosztów roamingu i po prostu wywalił tą opcję z oferty.
   Trudno, trzeba poszukać innej…

   Odpowiedz

Komentarze