Pisaliście wiele razy aby zrobić popularnego ostatnio „vantura” po moim aucie, więc zapraszam do jego obejrzenia.

Na moim kanale jutjubowym wrzuciłem film na którym króko pokazuję jak wygląda w całości mój kamperek.

Pokazuję jak wygląda instalacja elektryczna, jak zamontowane są panele słoneczne, webasto i piecyk gazowy do grzania wody. Pokazuję stolik, kuchnię, łóżko i łazienkę. Jednym słowem VanTour jak się patrzy.

Uwaga – to nie jest instruktaż, nic co zrobiłem w środku nie ma żadnego certyfikatu, atestu, świadectwa chrztu itp. Nie wzoruj się na mnie, nie kopiuj rozwiązań bo umrzesz w męczarniach…

Endżoj!4 komentarze

 1. Jacek

  Ja wczoraj przekwalifikowałem mojego mastera m.in. dzięki Twojemu wzorowi oświadczenia 😉 Bardzo podobnie mamy położoną boazerię, chociaż nie widziałem wcześniej jak to masz zrobione u siebie 🙂 teraz muszę swojego zacząć uzbrajać

  Odpowiedz
  • vadim

   Super 🙂 Dzięki za informację i cieszę się że moja pisanina jest czasem pomocna. Pozdrawiam!

   Odpowiedz
 2. Grzegorz

  Witam serdecznie,
  Aktualnie posiadam przyczepę kempingową, ale od jakiegoś czasu i obejrzeniu Twojego VanTour’a jestem już prawie zdecydowany na przeróbkę busa. Jako że budżet mam mocno ograniczony, w grę wchodzi blaszak z lat 2000. A po zmianie przepisów „legalne” przerobienie na kampera w tej chwili mocno uderzy w mój budżet. W tym temacie miałbym kilka pytań. Twój kamper zrejestrowany jest jak dobrze zrozumiałem jako ciężarowy i posiada przegrodę (co mi również nie przeszkadza). Czy posiadając kampera „ciężarówkę” będę narażony na jakieś nieprzyjemność, chodzi mi o przeglądy, ubezpieczenia, kontrole na drodze itp, w kraju i Europie? Kolejne pytanie, czy mając 185 cm wzrostu wyprostuję się w Twoim aucie, czy mając taki wzrost zapomnieć o spaniu z poprzek :)?
  Serdecznie pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • vadim

   Dzień dobry.
   Tak mój jest ciężarowy, z przegrodą. Nie mam ja i nie ma tysiące innych osób które tak jeżdżą żadnych problemów. To co na pace jest ładunkiem, niczym więcej. Nie ma żadnych zmian konstrukcyjnych. Byłem wielokrotnie kontrolowany przez policję w Polsce, Rosji, Ukrainie, Niemczech, Węgrzech, Słowacji, Czechach i Danii. Nikt nigdy nie miał żądnych obiekcji co do tego co jets na pace. Co najwyżej ci bardziej ze wschodu z ciekawoscią spoglądali co tam jest i jaki to ze mnie „maładiec” że tak sobie „dom na koleisach swaimi ruakami” zrobiłem. Ci z zachodu przeważnie na tzw dzień dobry pytali ile wódki i fajek wiozę, jak mówiłem że to kamper to czasem machnęli ręką jedź dalej, czasem zajrzeli czy faktycznie i też machali ręką zawiedzeni, że nic nie trafili. Nie ma żadanych problemów z takim przerobieniem auta, kompletnie. Co więcej, ostatnio są co raz większe cyrki z OC na auta typu kempingowy . W porównaniu z OC na ciężarowy jest ono droższe, a żadne „tanie” ubezpieczalnie typu link4 axa i inne w ogóle nie ubezpieczają spec. kempingowych.
   Kolejny plus takiego auta jak moje – dla osoby która nie siedzi w temacie jest to zwykłe dostawcze tzw robolskie auto (bez obrazy dla nikogo ciężko pracującego oczywiście). Jako takie kompletnie nie wzbudza zainteresowania. Spałem w wielu miejscach, gdzie auto wygladające jak kamper nie było by zbyt dobrze postrzegane, a mną nikt kompletnie się nie zainteresował. Raz ktoś zagadał że pewnie jadę z daleka i muszę odpocząć w trasie… pokazał miejsce przy swojej posesji że tam będzie mi ciszej i lepiej się wyśpię.
   Na jedynym kempingu z którego dwa razy w roku korzystam (w cenie są baseny termalne bez ograniczeń to tam staję) liczą mnie jak za zwykły samochód a nie za kampera.
   Tak więc ja, pomimo iż popełniłem kiedyś chyba pierwszy w polskim internecie artykuł na własnym przykładzie na temat przeróbki ciężarowego na spec kempingowy, obecnie uważam, że nie ma to kompletnie sensu. Oczywiście o ile jesteś w stanie pogodzić się z 2 czy 3 miejscami w dowodzie i ścianą za plecami.
   Co do wzrostu – od sciany do ściany ma ok 182 cm w najszerszym miejscu, więcej z mastera/movano/interstara się nie wyciągnie. Jest to zdecydowanie szerzej niż np w VW LT czy Sprinterze (te mają ok 170 cm), ale mniej niż w dukato i pochodnych – tam się da prawie 2 metry. Tak więc idealnie na wprost się nie da przy 185 cm, ale jeśli śpisz na boku, lub delikatnie pod katem spokojnie się wyśpisz. Ja mam 179 cm i jest idealnie.

   Odpowiedz

Komentarze