Jakiś czas temu odezwała się do mnie przedstawicielka chińskiej firmy Cycplus, produkującej gadżety dla rowerzystów. Zaoferowali przesłanie dowolnie wybranego sprzętu z ich oferty do przetestowania i pokazania na blogu i jutjubach. Poprosiłem aby wysłali mi cokolwiek co uznają za warte pokazania, ja sobie to sprawdzę i jeśli uznam że jest warte polecenia pokażę to Wam. Po kilkunastu dniach dostałem paczkę z Chin, a w niej kompresorek rowerowy z wbudowaną baterią. Byłem trochę sceptyczny co do tego urządzenia, ale po bliższym poznaniu stwierdziłem że warto o nim opowiedzieć.

Zapraszam zatem na kolejny #minitest

Marka: Cycplus

Model: A7

W komplecie: kompresor, przewód ładowania, wężyk do pompowania kół z zaworem samochodowym, 3 przejściówki (zawór rowerowy, pompowanie piłki, pompowanie zabawek gumowych), instrukcja obsługi.

Ogólne wrażenia:

Kompresor wykonany jest z dobrej jakości  tworzywa. Jest dosyć ciężki, waży ok. 370 gram. Jakość wykonania jest bardzo dobra, nic nie skrzypi nic nie trzeszczy.

Na górze urządzenia jest złącze do podłączenia przewodu gumowego do pompowania, oraz dioda LED.

Od spodu gniazdo ładowania baterii urządzenia w standardzie USB-C.

Na przedzie znajdują się przyciski do poruszania się po menu kompresora oraz wyświetlacz, pokazujący parametry.

Wyświetlacz pokazuje wybrany reżim pracy, ustawione ciśnienie docelowe a po podłączeniu do wentyla aktualne ciśnienie w kole. W trakcie pracy na żywo aktualizuje poziom napompowania. Po osiągnięciu zadanego ciśnienia kompresor się wyłącza.

Na ekranie widać także aktualny poziom baterii (3 piktogramy – pełna, połowa, pusta) oraz jednostki (bar lub psi).

Parametry podawane przez producenta:

  • maksymalne ciśnienie pompowania: 10,3 Bar (150 psi)
  • pojemność baterii: 2600 mAh (wg. instrukcji), (5200 mAh wg strony producenta)
  • gniazdo ładowania : USB-C
  • długość ładowania baterii: 2 godziny
  • wymiary: 233 x 50 x 40 mm
  • waga: 373 g.

Moja opinia:

Aby przetestować działanie kompresora napompowałem koło w moim rowerze.

Rower standardowy tzw. góral z kółkami 26″. Całkowicie pustą pozbawioną powietrza oponę Cycplus A7 napompował w 1:42 minuty. Ciśnienie jakie mu zadałem to 3,5 Bar. Kompresor chodzi stosunkowo cicho, zdecydowanie ciszej nż np. kompresor dodawany fabrycznie do samochodów Ford (takiego używam w swoim busie do pompowania kół).

W menu kompresora zaprogramowane są 4 scenariusze pompowania. Rower, motorower, samochód osobowy i piłka. Dla każdego z tych ustawień predefiniowano konkretny parametr ciśnienia. Można te parametry zmieniać z „palca”. Dodatkowo jest jeden program w którym ustawia się parametry całkowicie ręcznie.

Urządzenie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Obsługa jest łatwa i intuicyjna. Koło rowerowe pompuje się bardzo szybko. Całość jest bardzo dobrze wykonana. Mieści się do standardowej małej sakwy na kierownicy roweru.

Co mi przeszkadza to fakt że nie ma jakiegoś wbudowanego schowka, pojemnika, czegokolwiek na dodatkowe końcówki do pompowania. Znając życie za chwilę je zgubię i zostanę bez nich. Ponadto szkoda , że kompresorek nie posiada opcji powerbanku. Powerbank przydałby się równie mocno jak kompresor, jak nie nawet bardziej. No ale to szczegół.

Producent podaje na swojej stronie pojemność wybudowanej baterii 5200 mAh, w instrukcji obsługi natomiast podana jest pojemność 2600 mAh. Zapytałem przedstawicielkę producenta o tą kwestię i potwierdziła tą niższą wartość, czyli 2600 mAh. Przekazał mi ponadto że na stronie jest błąd i przekaże to do działu IT aby zmienili na prawidłową wartość na stronie. Do chwili opublikowania artykułu to się nie stało.

Summa summarum, ciekawy i użyteczny gadżet.

PLUSY:

  • stosunkowo cicha praca
  • szybko pompuje koło rowerowe
  • bardzo dobra jakość wykonania i ciekawy design
  • dużo końcówek do pompowania różnego sprzętu
  • czytelny wyświetlacz
  • predefiniowane ustawienia i możliwość ich ręcznej zmiany

MINUSY:

  • mogłoby to posiadać opcję powerbanku do ładowania np. telefonu komórkowego
  • brak jakiegoś wbudowanego schowka na te wszystkie dodatkowe końcówki, obawiam się, że z czasem to pogubię
  • nie do końca jasna pojemność wbudowanej baterii, strona producenta podaje 5200 mAh, w instrukcji obsługi jest 2600 mAh.

Cena zakupu: nie kupiłem tego, przesłano mi do testów

Miejsce gdzie można kupić : https://www.cycplus.com/products/cycplus-a7-electric-air-pump

Moja ocena ogólna: BARDZO POZYTYWNA. POLECAM.

Etiuda słowno-obrazkowa na jutjubach:



Sprzęt do testów udostępniła firma Cycplus.

Komentarze