Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland

Dzisiaj odbył się kolejny wiec poparcia dla Ukrainy, a właściwie wiec anty-rosyjski. Tradycyjnie miejscem manifestacji była ulica Batorego i konsulat Federacji Rosyjskiej. Organizator jednak inny niż zwykle.

Nastroje anty-rosyjskie postanowiła wykorzystać gdańska Solidarność.

Organizacji tej nie trawię, związkowcy , zwłaszcza stoczniowi to dla mnie towarzystwo dosyć specyficzne, które potrafi tylko drzeć mordę o tym jak bardzo im źle i jak to wszyscy powinni dać im kasę aby można utrzymać ciepłe stoczniowe posady.

Nie pasuje mi ta organizacja w takim miejscu i w takim momencie.

Ukraińcy potrzebują poparcia, potrzebują takich wieców, akcji manifestacji i realnej materialnej pomocy, ale nie potrzebują grzejącego się przy tym zbrojnego ramienia PiSu.

Na manifestacjach pro-ukraińskich pod konsulatem byłem już wielu, jakoś tych osobników nigdy tam nie było.

Teraz jak można było sobie pokrzyczeć, jak Solidarność zorganizowała darmowy transport i pewnie jeszcze wikt i napitek to zjawiła się ich prawie setka.

Co znamienne żaden ze związkowców nie miał nawet malusieńkiej ukraińskiej flagi…

Na wiecu było też kilka znajomych mi już twarzy z poprzednich wieców, Ukraińców, działaczy Związku Ukraińców w Polsce i ich sympatyków. Byli wyraźnie zagubieni ale dzielnie pomimo paskudnej pogody wspierali swój kraj trzymając w rękach ukraińskie flagi.

Mam wrażenie że „związkowcom” o Ukrainę chodziło tu najmniej, była za to okazja aby pokrzyczeć sobie na kolejnym politycznym wiecu.

Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland Solidarity Union rally to support Ukraine in Gdansk, Poland

Komentarze