Dzisiaj kilka słów o tureckiej kuchence turystycznej wykorzystującej kartusze gazowe propan-butan z gwintem 7/16″.

Marka: Orcamp Kamp Ocak Siboplu

Model: Orgaz K502

W komplecie: kuchenka, brak dodatkowych akcesoriów

Wykonanie: Kuchenka dostarczana jest w dwóch, a w zasadzie trzech częściach do samodzielnego złożenia.

Osobno palnik, osobno mosiężny zawór doprowadzający gaz do palnika, oraz dystans/osłona z tworzywa sztucznego .

Palnik wykonany jest z blachy, zamocowany jest na sprężynie i blokowany nóżkami pod naczynia.

Otwory w palniku są nawiercone po obwodzie w trzech rzędach i podzielone na cztery sekcje. Naczynie nie jest podgrzewane centralnie od spodu.

Nóżki są rozkładane. Wykończone zostały poprzez karbowanie, dzięki czemu naczynia na nich stawiane są bardziej stabilne i trudniej im się z palnika zsunąć.

Kuchenka wyposażona została w złącze kartusza z gwintem 7/16 cala.

 

Ogólnie mówiąc jakość wykonania jest dosyć słaba. Materiały z których wykonano palnik są słabej jakości, gwinty niedokładnie nacięte. Miałem wrażenie, że rurka łącząca zawór z palnikiem podczas skręcania kuchenki wyjętej z opakowania rozpadnie mi się w rękach. Nóżki klekoczą. Porównując to choćby z chińskimi tanimi kuchenkami różnica jakości wykonania jest widoczna gołym okiem.

Parametry podawane przez producenta:

  • Moc palnika: 3.5 KW
  • zużycie gazu: 270 g/h
  • średnica palnika: 120mm
  • paliwo: butan, propan-butan

Moja opinia:  Pomimo takiego trochę lichego wykonania, kuchenka jest świetna. Jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczony. Największą robotę robią składane podnóżki pod większe garnki czy patelnie. Można na niej używać zarówno niewielkich naczyń jak pojedyncza kawiarka czy aluminiowy kubek, jak i naprawdę sporego gara, patelni czy choćby opisywanego przeze mnie jakiś czas temu turystycznego tostera: Turystyczny toster na kuchenkę gazową .

Kuchenka stała się moją główną kuchenką do codziennego parzenia kawy w kawiarce typu Bialetti i używam jej praktycznie codziennie. Przepaliłem przez nią już ok 10 kartuszy 300g i nic się nie zepsuło, kuchenka nadal działa jak zaraz po zakupie.  Tak więc odczucia mam bardzo mieszane. Z jednej strony jakość wykonania jest słaba, z drugiej kuchenka jest bezawaryjna i bardzo poręczna.

PLUSY : spora moc palnika, umiarkowane zużycie gazu, rozkładane podstawki pod duże garnki/patelnie, niewielkie gabaryty, bezawaryjność.

MINUSY: ogólna słaba jakość wykonania

Cena zakupu: 39 zł

Miejsce zakupu: Auchan, sklep stacjonarny, Gdańsk

Moja ocena ogólna: Bardzo dobry

Na koniec krótka etiuda filmowa:

Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Czuwaj!

Artykuł powstał we współpracy z moim prywatnym kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanego sprzętu.Komentarze