BASTEI

W drodze do Pragi , jako punkt pośredni wybraliśmy Park Narodowy Saskiej Szwajcarii w Górach Połabskich w Niemczech, aby zobaczyć niesamowitą formację skalną Bastei. Miejsce to określane jako Szwajcaria Saksońska przez Niemców oraz Szwajcaria Czeska przez Czechów położone jest po obu stronach granicy niemiecko – czeskiej . Teren przecięty jest Doliną Łaby.

BASTEI

Bastei wznosi się na 194 metry ponad rzekę Łabę. Charakterystyczny most Basteibrücke będący dzisiaj największą atrakcją turystyczną w okolicy, zbudowany został pierwotnie jako drewniany w 1842 roku i łączy kilka największych masywów skalnych.

BASTEI

_A2S8777_result _A2S8820_result

Obecna konstrukcja Basteibrücke  powstała z piaskowca ma długość ponad 76 metrów i wznosi się na 40 metrów nad dno wąwozu.

_A2S8698_result _A2S8764_result BASTEI

Widok zarówno z mostu jak i znajdującego się nieopodal masywu skalnego od którego nazwę wzięło całe miejsce jest niesamowity.

Z mostu podziwiać możemy monstrualne , wysokie , sterczące niczym konary gigantycznych drzew masywy skalne. Natomiast z najwyższego punktu widokowego Bastei mamy wspaniały widok na Łabę (Elbę) , miejscowość Rathen i okolicę.

BASTEI BASTEI BASTEI BASTEI

To miejsce to także raj dla uprawiających wspinaczkę skałkową, są ich tu dziesiątki.

Widoki są naprawdę warte nadłożenia kilkunastu kilometrów i zatrzymania się tutaj na kilka godzin. Wiele przewodników reklamuje Bastei jako jeden z najpiękniejszych krajobrazów w Europie i tak jest w istocie.

BASTEI

_A2S8748_result

BASTEI

_A2S8757_result

 

 

3 komentarze

Komentarze