Było niedawno o miejscach w okolicach Białowieży, gdzie można stanąć camperem za darmo. Dzisiaj krótko o bardzo przyzwoitym campingu.

Od czasu do czasu muszę stanąć na „normalnym” campingu, żeby choć trochę się odgruzować. W moim Seacie Inca nie mam prysznica, więc od czasu do czasu trzeba skorzystać z możliwości odmoczenia się.

Przed wyjazdem do Puszczy, szukałem w internecie informacji o takich miejscach i znalazłem tylko jeden camping o nazwie „U Michała” . Jeden i do tego z fatalnymi opiniami. Większość pisała o tym, że właściciele są niemili, opryskliwi, że traktują z „buta”, że mają wieczny problem o wszystko i na dodatek jest drogo. Pomyślałem, że w ostateczności na jedną noc spróbuję i zweryfikuję te informacje. Camping „U Michała” mieści się na samym wjeździe do Białowieży od strony Hajnówki przy ul. Krzyże 11.

Miałem już tam wjechać, kiedy spojrzałem na sąsiednią posesję i okazało się że tam też jest camping tudzież pole namiotowe. No to rydzyk fizyk, pojechałem tam.

Camping mieści się przy karczmie „Bierożka”, na jej zapleczu, przy ul. Krzyże 7.

Na miejscu jest wszystko czego potrzeba.

Kilkanaście równych, płaskich miejsc postojowych, zarówno dla camperów/samochodów jak i namiotów. Przy każdym stanowisku słupek z prądem (zwykłe gniazdka).

Dwie wiaty ze stolikiem i ławkami, oraz wiata ogniskowa.

Budynek z toaletami oraz prysznicami.

Prysznice są po dwa w części męskiej i damskiej, tak samo toalety i umywalki.

W sanitariatach czysto. Ciepła woda najprawdopodobniej z przepływowego podgrzewacza. Gorąca nie jest, ale ciepła, akurat do kąpieli.

Podczas mojego pobytu były jeszcze tylko dwa namioty. Cisza i spokój. Znajdujący się po sąsiedzku camping „U Michała” zawalony był po korek camperami.

Warunki bardzo poprawne i brak tłumów to największe zalety. Dla mnie brakuje jedynie miejsca typu kuchnia gdzie można by coś ugotować lub umyć naczynia.

Nie zauważyłem też miejsca na zrzut zawartości toalet chemicznych z camperów i przyczep.

Cena – 25 zł osoba / doba bez dodatkowych opłat za prysznice czy prąd. Uważam że całkiem przyzwoicie.2 komentarze

  1. Krzysztof G.

    Całkiem fajne miejsce na camping. Najważniejsze, że w toaletach czysto, bo bez tego to czasami ciężko. Tym bardziej jeśli pogoda nie dopisuje. To wszystko się bardziej brudzi i po prostu źle wygląda.

    Odpowiedz

Komentarze