Dotarła do mnie informacja o ciekawej imprezie rowerowej w Sopocie. Poniżej cała treść zaproszenia na imprezę „Przerzutka na Sopot”:

Przerzutka na Sopot, czyli poznaj miasto na rowerze

Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych lepszym poznaniem miasta na drugą edycję przejazdu rowerowego:

 PRZERZUTKA NA SOPOT

 Edycja Druga: 20.09.2014, godz. 11:00

 Miejsce Zbiórki:

Zespół Szkół nr 1 – ul. Książąt Pomorskich 16-18

 Długość trasy: 4,5 km

Szacowany czas przejazdu: 2,5 – 3 h

W minioną sobotę odbył się pierwszy przejazd z cyklu. Uczestnicy mieli okazję z jednej z strony w praktyce wypróbować bezpieczne i zgodne z przepisami sposoby poruszania się po sopockich ulicach rowerem, a z drugiej – rozwijać swoją pasję odwiedzając najciekawsze przestrzenie Sopotu. Była też okazja do przyjrzenia się bliżej nowym stojakom rowerowym, których we wrześniu stanie ponad 100 i do krótkiego instruktażu w zakresie dbania o sprzęt. „Dziękuję wszystkim za przybycie. Mam nadzieję że uczestnicy dobrze się bawili oraz przekonali się, że rowerem można bezpiecznie i szybko poruszać się po mieście. Część z osób już zapowiedziało swoją obecność na kolejnych edycjach Przerzutki, co pokazuje, że jest zainteresowanie imprezami tego typu” – zauważa Krzysztof Jałoszyński, podinspektor ds. komunikacji rowerowej w Sopocie – „W najbliższą sobotę odwiedzimy kolejne ciekawe miejsca w Sopocie. Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych!”

 W imprezie może wziąć udział każdy chętny. Warunkiem koniecznym jest przyjazd na miejsce zbiórki własnym rowerem. Aby umilić jazdę trasa poprowadzi śladem bardziej lub mniej znanych sopockich atrakcji i będzie połączona z krótkim zwiedzaniem obiektów. Na każdego rowerzystę czeka drobny upominek.

O bezpieczeństwo uczestników podobnie jak w pierwszej edycji zadba sopocka Straż Miejska, która także na rowerach będzie towarzyszyć uczestnikom wycieczki i instruować, jak prawidłowo zabezpieczać rower i bezpiecznie oraz zgodnie z przepisami poruszać się po mieście jednośladem.

Program (orientacyjny czas przejazdu):

11:00    Start pod 1 LO. Zbiórka uczniów oraz wszystkich chętnych na przejazd. Prezentacja parkingów rowerowych oraz zasad zabezpieczania rowerów. Informacje o bezpieczeństwie ruchu ulicznego na wstępie, plus w trakcie jazdy w zależności od sytuacji.

11:20    Jako pierwsi przejedziemy nowo budowaną drogą rowerową w kierunku ul. Polnej. Odbicie do zrewitalizowanego Zbiornika Okrzei.

 11:35    Osada Rybacka. Historia sopockich rybaków w pigułce.

 11:50    WOPR. To Oni dbają o bezpieczeństwo na plażach. Prezentacja sprzętu.

 12:20    Zdrój Św. Wojciecha – miejsce ujęcia słynnej sopockiej solanki.

 12:30    Sopockie Błonia – miejsce rewitalizacji przestrzennej i społecznej. O Projekcie opowie jeden z inicjatorów akcji.

13:00    Ergo Arena. Budynek, który powinien poznać każdy sopocianin.

13:30    Stacja roweru miejskiego przy SKM Wyścigi. Kilka słów o zasadzie działania i opłacalności takiego systemu.

13:40    Zakończenie na Hipodromie połączone z przejażdżką po obiekcie.

image003

przerzutka na Sopot e2

Komentarze