_FLM8548_result

W ubiegłym tygodniu miałem kilkudniową nieprzyjemność pobytu w „stolycy”.

Szukając noclegu trafiłem na świetny i niedrogi hostel/hotel /miejsce noclegowe. Obiekt nazywa się Aparthostel HBBT . Mieści się na Pradze Północ, tuż za Wisłą.

_FLM8573_result

Same pokoje to w zasadzie oddzielne mini mieszkanka z przedpokojem z dużą szafą,  własną łazienką, częścią sypialną na dole (duże łóżko), oraz częścią wypoczynkową na antresoli.

_FLM8556_result _FLM8557_result

Na górnej kondygnacji znajduje się kanapa/sofa, biurko do pracy, szafki i wielkie okno na całą ścianę. Na antresolę dostajemy się po rozstawianej drabince.

W pokoju dostępny jest czajnik, komplet sztućców i naczyń, jest także małą lodówka. Jest też duży telewizor z cyfrowymi kanałami naziemnymi

Całość robi naprawdę świetne wrażenie, jest czysto, cicho  i wygodnie.

_FLM8560_result _FLM8566_result _FLM8575_result

Z centrum można dojechać bezpośrednio tramwajem nr 18, z Placu Bankowego tramwajem nr 20, z okolic Arkadii linią nr 28.  Wysiąść trzeba na przystanku PIMOT i niebieskim wiaduktem przedostać się na druga stronę jezdni.

Potem kawałek cofnąć, mijając Instytut Transportu Samochodowego po lewej stronie. Następny budynek ma z przodu przeszklony salon a na dachu zieloną reklamę HDI Ubezpieczenia oraz informacje o wynajmie. Trzeba przejść na tył tego budynku, obok portierni z napisem Jagiellonska 78, potem w lewo na parking za budynkiem, w rogu będzie wejście do okratowanej części. 

Dojazd samochodem także jest łatwy, adres obiektu to Jagiellonska 78. Od centrum za Rondem Starzynskiego, wjazd jest od strony stacji Shell. Stację trzeba okrążyć z lewej strony, następnie  przejechać przez portiernię Jagiellonska 78  (ochroniarzowi należy powiedzieć że jedziemy do hostelu i skręcić w lewo na parking za budynkiem. Parking jest duży i bezpłatny (dostajemy specjalną kartę przy zameldowaniu), nie ma problemu ze znalezieniem miejsca.

Wydawać by się mogło , że hostel jest troszkę na „zadupiu” ale dojazd tramwajem do centrum zajmuje ok 40 min, na Stare Miasto 20 minut. W okolicy jest „biedra” , na stacji Shella przy wjeździe do hotelu kupimy świetną kawę z Coffeheaven a do tego mamy darmowy parking.

Jedyne czego nie ma i co uważam za wielki minus – to brak internetu. Nie jest dostępny nawet za dopłatą. Na szczęście w dobie szybkiego i taniego internetu od dostawców komórkowych da się z tym żyć.

Tak więc szczerze polecam ten obiekt . Nocleg (2 doby ) kosztował mnie ok 240 zł (jedna osoba). W hostelu można płacić kartą.

Strona hotelu w serwisie booking.com – http://www.booking.com/hotel/pl/aparthotel-hbbt.pl.html?aid=388624

aparta hostel b15_result

Komentarze