mapa map 1_result

Jadąc pod koniec  kwietnia do Włoch, w wyniku jakiejś awarii w moim tablecie szlag mi trafił program do nawigacji „be on road” . Stało się to w trasie . Chciałem przeinstalować aplikację ale program z mapami jest spory więc byłem zmuszony „zaoszczędzić ” na transferze w sieci komórkowej i poszukać jakiejś „lżejszej” nawigacji.

mapa map 2_result

Koniec końców mój wybór padł na program MapaMap. Wersja bezpłatna 7 dniowa z mapą Europy ważyła ok 1 GB i udało mi się ją sciągnąć tuż przed przekroczeniem granicy z Niemcami i zalogowaniu się w roamingu do ichniej sieci.

Program się zainstalował i w sumie krok po kroku doprowadził mnie bezbłędnie do Włoch.

Jaja zaczęły się w drodze powrotnej…

autobahn niemcy

Tu powinienem odbić na A99…

Będąc już w Niemczech na autostradzie A8 , jadąc od Austrii w kierunku naszej autostrady A2 (Świecko) wiedziałem że w okolicach Monachium muszę skręcić w A9, zapomniałem jednak , że pomiędzy nimi jest jeszcze A99. Nawigacja najwidoczniej też i zamiast pokazać mi że ma odbić w A99 aby dojechać do A9 prowadziła mnie prosto autostradą A8.

autobahn niemcy

Prosto do Monachium…

Nieświadomy swojego błędu i wierząc nawigacji że prowadzi mnie dobrze (toć w stronę Włoch jechałem idealnie zgodnie z jej wskazówkami) jechałem dalej.

mapa map 3_result

Powoli jednak zaczęło mi coś nie pasować, bo nie pamiętałem takiej okolicy, kiedy jednak zobaczyłem znak koniec autostrady i napis „Willkommen bei den Munich” zrobiło mi się naprawdę gorąco…

Wjechałem centralnie do Monachium w porze największych korków….

Mając w perspektywie stracone co najmniej 2 godziny na przebicie się przez miasto, gorączkowo zacząłem poszukiwać zawrotki.

autobahn niemcy

Teraz już dobrze A9 prosto do Berliner Ringu

Na najbliższym skrzyżowaniu zrobiłem w tył zwrot i wróciłem na autostradę. Dalej już z mapą w ręku i patrząc uważnie na znaki dotarłem do A99 i dalej do A9. Niestety straciłem ponad pół godziny, co w trasie zajmującej ok 13 godzin mało nie jest.

Tak więc nie wiedzieć czemu program Mapa Map uważa że przy ustawieniu trasy „najszybszej” najszybciej będzie wbić się w wielkie miasto i postać w korku, kiedy obok  jest 4 pasmowa autostrada bez ograniczeń prędkości…

MapaMap – nigdy więcej…

8 komentarzy

 1. Dominik

  Skąd ja to znam 🙂 Najgorszy jest moment, w którym orientujesz się że nawigacja robi z ciebie idiotę, a Ty nie wiesz kompletnie gdzie aktualnie sie znajdujesz.

  Odpowiedz
 2. KredytNaAuto

  Nic nowego, mnie ostatnio nawigacja wywiozła w niezłe pole. Dobrze, że zauważyłem, że kończy się droga, bo różnie mogłoby się skończyć. Nie warto w pełni ufać tym bądź co bądź mechanicznym urządzeniom.

  Odpowiedz
 3. Czytelnik

  Ale czy to jest przypadłość jedynie MapyMap?
  Wielokrotnie słyszałem takie rzeczy o innych „cudownych” mapach.
  Wielokrotnie używałem również MM i nigdy nie miałem takiego przypadku.
  Wydawanie opinii na podstawie jednego przypadku trąci czarnym PR-em.

  Odpowiedz
  • mietek

   Masz kolego rację. AutoMapa to dopiero niewypał.Hołek przez pół godziny „namawia” do zawrócenia, a trasa najkrótsza jest dłuższa od najszybszej.Opinie tego typu piszą osoby zainteresowane.

   Odpowiedz
 4. » Darmowe nawigacje GPS na Androida – coraz ich mniej…

  […] MapaMap – to komercyjny program polskiej firmy Imagis, można jednak zainstalować go na urządzeniach z Androidem i przez 7 dni używać pełnej wersji za darmo. MapaMap jak wiele osób wie ma masę błędów, mapy są niedokładne, bardzo rzadko aktualizowane, a i po aktualizacji zdarza się często, że nowych dróg nie ma. Ma też tendencję do prowadzenia przez centra miast, zamiast tranzytem o czym pisałem między innymi tu – KLIK. […]

  Odpowiedz

Komentarze