IMG_20140608_161735_result

Trafiła do mnie dzisiaj zapowiedź ciekawej wycieczki rowerowej w Elblągu. Wycieczka odbędzie się w niedzielę, poniżej cała zapowiedź ze strony „Rowerowy Elbląg”. Ja niestety się nie wybiorę, ale może szanowny czytelniku skorzystasz z okazji 😉

 

Miejska Wycieczka Rowerowa # 2 – Kanał Jagielloński

Celem drugiej z tegorocznych Miejskich Wycieczek Rowerowych będzie jeden z  najstarszych kanałów żeglownych w Polsce,  czyli Kanał Jagielloński łączący rzekę Elbląg z rzeką Nogat. Sprawdzimy,  jak ta zabytkowa konstrukcja hydrotechniczna z 1483 r.  zachowała się do naszych czasów i spędzimy aktywnie czas na Żuławach Elbląskich.

Trasa:

ELBLĄG-Bielnik I-Kępa Rybacka-Bielnik II-Kępki-Jazowa-Janowo-Władysławowo- Helenowo-ELBLĄG

MAPA

W wycieczce może wziąć udział absolutnie każdy, tempo jazdy i odległość do pokonania nikogo nie wykluczają z naszego grona. Szczególne zaproszenie kierujemy do rowerowych rodzin, których w Elblągu widać coraz więcej. Dystans do przejechania to 30 km zupełnie płaskich kilometrów.

Trasa wycieczki będzie wiodła po różnej jakości żuławskich drogach asfaltowych i gruntowych. Nie zabraknie typowych dla Żuław Wiślanych nierównych płyt drogowych, ale poradzimy sobie z tym jadąc po prostu powoli.  Na wycieczkę rekomenduję wszystkie typy rowerów poza szosowymi. Podczas jazdy będzie czas na odpoczynki i robienie zdjęć oraz spokojne rozmowy.

Ta rowerowa inicjatywa nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, dlatego też nasze wycieczki są ubezpieczane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych ,,TUW’’, a słodycze na trasie wycieczki zapewnia elbląska firma cukiernicza ,,Wolność’’.

Naszą jazdę zakończymy w  Tawernie Tortuga przy Bulwarze Zygmunta Augusta 1, która jest sponsorem ogniska z kiełbaskami.

 

Startujemy z Mostu Wysokiego na rzece Elbląg w niedzielę 15 czerwca o godzinie 10.00

 

Materiały do pobrania:

Regulamin wycieczki [ ] 919 kB

źródło: http://rowerowy.elblag.eu/index.php/12-miejska-wycieczka-rowerowa-2-kanal-jagiellonski

 

Komentarze