Akumulatory LiFePo4 od firmy Sanfou pojawiły się już kilkukrotnie na moim blogu i kanale jutjubowym. Ich testy pokazały, że trzymają deklarowane parametry, a możliwość łatwego otwarcia obudowy daje szanse na niedrogie i łatwe serwisowanie w przyszłości.

Dla przypomnienia dwa filmy o 50 i 100Ah akumulatorach:

Firma posiada w ofercie także akumulatory o pojemności 200Ah, oraz ich 24V odpowiedniki.

To czego brakowało w ofercie Sanfou to akcesoria. Sprzedawali dotychczas tylko i wyłącznie akumulatory i każdy kto kupował swoją pierwszą baterię LiFePo4 musiał dodatkowo szukać ładowarki innego producenta  i dopasować ja do swojego akumulatora.

Wielu początkujących użytkowników litowo żelazowych baterii to zniechęcało i szli szukać kompletnego rozwiązania gdzie indziej.

Teraz się to powoli zaczyna zmieniać. W ofercie Sanfou pojawiła się bowiem ładowarka do akumulatorów LiFePO4.

Na stronie producenta znajdziemy co prawda dopiero jeden model, ale jak to się zwykło mawiać pierwsze koty za płaty.

Jakie parametry ma ta ładowarka?

W opisie czytamy , że napięcie ładowania to 14,6 V , a  prąd ładowania to 20A. Co więcej ładowarka obsługuje ładowanie od zerowego napięcia. Można nią zatem będzie pobudzić uśpione, nadmiernie rozładowane baterie, w których BMS się zabezpieczył. Super opcja, którą niewiele ładowarek posiada.

Mamy wbudowane zabezpieczenie zwarciowe, przed przegrzaniem, oraz przed zbyt wysokim napięciem. Według zdjeć chłodzenie jest aktywne (wentylator). Ciekawy jestem jak z głośnością tej ładowarki. Moja taniutka z Aliexpress, też 20A potrafi szumieć bardzo głośno, mam szczerą nadzieję, że ta aż tak głośna nie będzie.

Ładowarka wyposażona jest w tradycyjne „żabki” do podłączenia do akumulatora. ładowarka współpracuje z bateriami 50, 100 i 200Ah, 12.8 V z oferty Sanfou jak i każdego innego producenta akumulatorów LiFePO4

Wyceniono ją na 109 Euro.

Link do ofert na stronie strony producenta: https://www.sanfoupower.com/collections/battery-charger/products/sanfou-14-6v-20a-lifepo4-battery-charger/?ref=vot

Czuwaj!

To NIE JEST materiał sponsorowany. Jeśli znalazłeś artykuł ciekawym i / lub pomocnym nie pogniewam się jeśli postawisz mi filiżankę kawy: https://buycoffee.to/vadimontour lub http://www.ko-fi.com/vadimpacajev

Komentarze