road show olympus

13 lipca w Gdańsku, obędą się bezpłatne warsztaty fotograficzne organizowane przez Olympus. Będzie można posłuchać fotografa i pomacać trochę sprzętu tego japońskiego producenta.

Ja na co dzień fotografuję zawodowo i prywatnie innym sprzętem, ale zawsze ciekawiły mnie gadżety Olympusa więc chętnie wybiorę się na te warsztaty.

Poniżej całe info o warsztatach:

Olympus Polska zaprasza na bezpłatne Warsztaty Fotografii Podróżniczej Olympus z Marcinem Dobasem, które odbędą się w dziesięciu miastach Polski.

Każdy z nas podróżuje, każdy z nas fotografuje. Fotografowanie w podróży jest trudniejsze niż fotografowanie “u siebie”. Nowe miejsca niosą nowe wyzwania. Poczynając od kultury, klimatu czy miejscowych przesądów, a choćby na kłopotach z zakupem baterii czy naładowaniem akumulatora kończąc. Jesteśmy w obcym kraju, często nie znamy panujących tam zasad, musimy borykać się z różnymi trudnościami i przeszkodami. Nie może to jednak wpływać na jakość naszych zdjęć. Warsztaty pokażą co może nas spotkać czy zaskoczyć i jak temu zapobiec. Co możemy robić a czego bezwzględnie należy unikać.

Marcin Dobas jest fotografem specjalizującym się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii i pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Marcin spędził wiele czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Finlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w magazynach, książkach i kalendarzach. Fotografuje wszędzie tam, gdzie tylko jest w stanie, podczas uprawiania wspinaczki, eksploracji jaskiń, skitouringu czy nurkowania.

Tematyka Warsztatów
Marcin Dobas przekaże wiele praktycznych wskazówek, porad i przemyśleń dotyczących fotografii podróżniczej będących owocem wieloletnich wędrówek z aparatem. Od Arktyki po tropiki. Uczestnicy poznają tajniki warsztatu i sposoby na optymalne wykorzystanie sprzętu. Podróżnik podzieli się zdobytymi doświadczeniami i opowie o błędach, które popełniał, bo jeśli chodzi o uczenie się na błędach, to najlepiej robić to na cudzych.

  • Jak się przygotowywać na trudne warunki, w których być może przyjdzie Wam pracować
  • Co należy ze sobą zabrać i jak to zapakować. Co powinno być dla Was ważne podczas fotografowania
  • Jak robić zdjęcia w miejscu do którego zapewne nieprędko wrócimy i jak to zaplanować wcześniej
  • Na jakie problemy najczęściej natraficie i jak im zaradzić
  • I wreszcie jak dbać i jak wykorzystać naszą “zdobycz”, czyli jak wywołać, przechowywać, opisać, jak i komu sprzedawać zrobione zdjęcia
  • Na warsztatach będzie możliwość przetestowania aparatów Olympus OM-D i PEN oraz całej gamy obiektywów M.ZUIKO DIGITAL, prowadzący zaprezentują ich najciekawsze i najbardziej przydatne funkcje

Lokalizacje:

Wrocław – 21 czerwca (sobota)
Kraków – 22 czerwca (niedziela)
Warszawa – 28 czerwca (sobota)
Białystok – 29 czerwca (niedziela)
Rzeszów – 5 lipca (sobota)
Lublin – 6 lipca (niedziela)
Łódź – 12 lipca (sobota)
Gdańsk – 13 lipca (niedziela)
Warszawa – 13 września (sobota)
Poznań – 28 września (niedziela)

 

Olympus OM-D w praktyce
Uczestnicy warsztatów będą mogli wypróbować w praktyce aparaty Olympus OM-D wraz z całą gamą obiektywów i akcesoriów. Najnowszy i najmniejszy bezlusterkowiec Olympus OM-D E-M10 wyróżnia się wysoką jakością obrazu, przyciąga uwagę klasycznym wyglądem i w pełni metalowym korpusem. E-M10, przypominający konstrukcją i funkcjonalnością aparaty DSLR, wyposażony jest w procesor obrazu TruePic VII, a także technologię WiFi zastosowaną wcześniej w E-M1. Jest jednak znacznie mniejszy, a mimo to doskonale leży w dłoni. Wymagających fotoamatorów szukających wydajnego aparatu, z którego można by korzystać na co dzień, z pewnością zainteresują kompaktowe gabaryty i niezwykłe parametry E-M10: duży, szybki wizjer elektroniczny o rozdzielczości 1 440 000 punktów, 3-calowy, uchylny ekran LCD, 3-osiowa stabilizacja obrazu, ultraszybki autofokus FAST AF i wysuwana lampa błyskowa.

Strona Warsztatów i rejestracja:
http://www.partner.olympus.pl/warsztaty

Komentarze