samochody-karczemki__FLM7976

Wczoraj był pierwszy 1 września. Moloch zbudowany na osiedlu Karczemki zwany “pozytywną szkołą” wypełnił się ziziaczkami.

Ziziaczkami które musiały być oczywiście przywiezione przez swoje mamuśki samochodem, każdy osobno, 600 sztuk.

samochody-karczemki__FLM7981

Efekt był łatwy do przewidzenia. Nastąpił całkowity paraliż  osiedla. Ludzie pozastawiali każdy wolny fragment osiedla niszcząc przy tym trawniki, zastawiając wjazdy do posesji, blokując skrzyżowania.

samochody-karczemki__FLM7990

Miasto ściągnęło na miejsce policję która kierowała ruchem, choć na niewiele się to zdało.

samochody-karczemki__FLM8150

Obecna na miejscu Straż Miejska zamiast walić mandaty parkującym gdzie bądź czy blokującym skrzyżowania schowała się za szkołą i postanowiła przeczekać cały cyrk, nie ruszając się z miejsca.

samochody-karczemki__FLM8148

Idiota który zaplanował ten wielki budynek na ponad 600 sztuk dzieci na małym osiedlu z praktycznie jedną drogą dojazdową powinien stać na skrzyżowaniu przy szkole i kierować ruchem do końca swoich dni.

samochody-karczemki__FLM8151

Dzisiaj wygląda to dokładnie tak samo, a nawet gorzej. Setki samochodów, zakorkowane skrzyżowanie, parkowanie na pasie wyłączonym z ruchu na Azaliowej, idiotki za kierownicą nie potrafiące poruszać się na skrzyżowaniach dróg równorzędnych…

samochody-karczemki__FLM8152

Tylko jedna mała zmiana – dzisiaj policji już nie było, więc paraliż był większy bo nikt nie kierował ruchem.

samochody-karczemki__FLM8155

Szanowne matki polski terrorystki – czy wy naprawdę musicie wszystkie wozić te wasze dzieci samochodami? Nawet jak macie 400 metrów do szkoły ?

Czy jak kupowałyście prawo jazdy nie było w komplecie skróconego przewodnika po przepisach i znakach ? Czy skrzyżowanie równorzędne oznacza , że cyt. “jadę przecież po głównej to mam pierwszeństwo”?

samochody-karczemki__FLM8156

Czy jak blokujecie przejazd swoim wielkim kombi bo “przecież dziecko wysadzam trochę kultury!” to wszyscy inni muszą was przeprosić za to że żyją i grzecznie poczekać, aż wasz rozwrzeszczany bachor raczy ruszyć dupsko i wysiąść z samochodu?

samochody-karczemki__FLM8157

Prezydent Adamowicz podczas wczorajszego otwarcia tego przybytku wygłosił piękną wyborczą mowę, zaprosił szacownych gości, kampania do wyborów samorządowych w pełni. Niestety tą inwestycją w tym konkretnym miejscu ostatecznie przekonał mnie , że czas na zmiany…

Jedna odpowiedź

Komentarze