Nawet nie czuję kiedy rymuję 🙂

Zaprzyjaźniony sklep internetowy FRAGO.pl podesłał mi jakiś czas temu ciekawą lampkę rowerową. Ciekawą – bo laserową. LED-y to już przeżytek, teraz są lasery 🙂

lampka-laser-forever-IMG_4551

Lampka owa jest czerwona więc mocujemy ją na tyle. Mocuje się do sztycy siodła za pomocą tradycyjnego plastikowego uchwytu jak większość tego typu lampek.

lampka-laser-forever-IMG_4541 lampka-laser-forever-IMG_4533

Aby łatwo ją było zdemontować zastosowano dodatkowo szybkozłączkę. Montaż jest mocny i pewny. W komplecie jest gumka pozwalająca dostosować uchwyt do grubości sztycy.

lampka-laser-forever-IMG_4550

Lampka jak lampka – świeci , mruga. Ma siedem trybów świecenia od stałego poprzez różne wariacje migotania – w lewo w prawo, wszystkie diody na raz itp itd. Zasięg jest spory jak widać na filmie który zamieszczam niżej rowerzysta jest na prawdę dobrze widoczny w ciemności.

lampka-laser-forever-IMG_4518

Jenak najciekawsze ukryte jest pod przyciskiem „Laser”. Po jego włączeniu lampka emituje dwie czerwone linie, niczym obrysówki roweru.

lampka-laser-forever-IMG_4524

Linie generowane są właśnie przez laser. Widać je bardzo wyraźnie z dużej odległości, a kierowca samochodu jadący bezpośrednio za rowerzystą widzi obrys roweru i wie jaki bezpieczny odstęp zachować przy wyprzedaniu. Laser posiada dwa tryby świecenia stały i migający.

lampka-laser-forever-IMG_4602

lampka-laser-forever-IMG_4616

Jak to działa widać na krótkim filmie poniżej.

lampka-laser-forever-IMG_4526

Lampka zasilana jest dwoma bateriami typu AAA czyli „mały paluszek”. Na ile wystarczają baterie ? Nie wiem… jak na razie używałem jej jakieś 2 godziny z włączonym niemal cały czas laserem i działa dalej.

lampka-laser-forever-IMG_4599

Lampka kosztuje 20 złotych polskich i można ją kupić w sklepie FRAGO.pl

Mały, tani ale bardzo praktyczny gadżet.

lampka-laser-forever-IMG_4606

A, za kilka dni będzie konkurs, w którym będzie można taką lampkę wygrać…

Stay tuned, jak mawiają Rosjanie!

frago

5 komentarzy

 1. Edyta

  Super lampka. W nocy wyznacza obszar jaki zajmuje rowerzysta i kierowca wie jak blisko może wyprzedzić. Ekstra! Ja jeżdżę taką damką damelo.pl/136-damskie-rowery-miejskie-stylowe i mam przy niej dynamo. Jednak ta lampka może być nawet skuteczniejsza i zapewniająca lepsze bezpieczeństwo.

  Odpowiedz
  • Krzysztof Grzelczyk

   Fakt, obszar jaki oświetla lampka jest niezwykle istotny dla zachowania bezpieczeństwa. Lampka na pewno znalazłaby swoje zastosowanie na polskich drogach. Szkoda, że tak mało osób wie o takim gadżecie.

   Odpowiedz
 2. rowerzysta

  lampka ma zbyt małą moc, aby jej światło dostrzegł kierowca w zbliżającym sie samochodzie. Nie spełnia swojej roli. Taki bajerek do niczego tak naprawdę nie służący.

  Odpowiedz

Komentarze