UWAGA! BASENY SĄ PONOWNIE OTWARTE – więcej informacji tutaj: Baseny Termalne w Miskolcu ponownie otwarte

Ważna informacja dla wszystkich wybierających się do węgierskich basenów termalnych w Miskolcu .

Od 10 października 2022 baseny zawiesiły działalność bezterminowo.

Jak można przeczytać na stronie internetowej kąpieliska:

„Z powodu kryzysu energetycznego i podwojenia cen gazu i energii elektrycznej Kąpielisko Jaskiniowe Miskolctapolca i Kąpielisko Plażowe Selyemréti zawiesiją usługi na czas nieokreślony od 10 października.
Miskolci Fürdők Kft. tymczasowo zawiesi usługi spa w Ellipsum Experience Spa z dniem 3 października, ponieważ wykonawca kompleksu spa kontynuuje rozpoczęte wcześniej naprawy gwarancyjne. W Ellipsum Strandfürdő – dawniej Miskolctapolca strandfürdő – również 3 października rozpocznie się rozbiórka i renowacja sauny na podczerwień, która spłonęła ponad rok temu, więc dział odnowy biologicznej – ze względu na prowadzone prace – nie będzie otwarty dla zwiedzających od 3 października.”

Dyrektor wykonawczy Judit Nemet w wywiadzie dla lokalnej prasy stwierdziła , że „koszt zużycia gazu w okresie od października do grudnia wzrósł o dodatkowe 61 milionów forintów (ok. 140 000 USD)” .

Cały kompleks jedynego takiego w Europie jaskiniowego kąpieliska termalnego z pięcioma basenami, labiryntowymi przejściami wybitymi w skale, prysznicami, hydromasażem został zamknięty bezterminowo.

Jak widać zatem wielki przyjaciel putina (celowo z małej) tow. orban (także celowo z małej) nie dał rady załatwić Węgrom tańszego gazu mimo całej swej czołobitności wobec terrorystycznego państwa rosyjskiego.

Piszę to ze smutkiem, bo Węgry uwielbiam i niedługo znowu tam jadę, jednak władze mają jakie mają… I oni i Polacy wybrali sobie rządy populistyczne, prorosyjskie, zainteresowane tylko i wyłącznie władzą, pełnią władzy. Do czego to prowadzi mamy przykład jak na dłoni.

Ucierpią na tym najbardziej okoliczni mieszkańcy. Miskolc oprócz basenów termalnych nie oferuje zbyt wielu innych atrakcji i stanie się miastem tranzytowym, tym bardziej, że od początku roku funkcjonuje już w pełni autostrada omijająca miasto od wschodu.

Setki pensjonatów, hoteli, miejsc noclegowych, barów, longoszarni, restauracji, sprzedawców pamiątek itp itd właśnie zostało bez turystów, czyli bez pracy…

W każdym razie, baseny termalne Miskol Topolca są nieczynne do odwołania.

Czuwaj!


6 komentarzy

 1. Ania

  Hej a gdzie jest ta informacja na stronie kąpieliska? Bo nie mogę znaleźć. Dziękuję 🙂

  Odpowiedz
  • vadim

   zamieściłem miesiąc temu kolejną informację, że baseny zostały ponownie otwarte. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 2. Pk

  Proponuję, aby nie mieszać treściami politycznymi bo to nie ma sensu. Orban może i miesza swoją polityka, ale akurat PiS to drugi rząd po Olszewskim, który nie służy obcym i zdrajcom

  Odpowiedz
  • vadim

   A przepraszam dlaczego mam nie mieszać treściami politycznymi ? To mój blog i moja sprawa co ja tu zamieszczam. Jeśli się to panu/pani nie podoba wystarczy tu nie wchodzić. pis służy wiernie rosyjskiemu państwu terrorystycznemu jeśli to nie obcy i zdrajcy to spoko. ja mam inne zdanie.

   Odpowiedz
   • Pk

    Nie wiem skąd bierzesz takie informacje, że niby pis służy rosji? dla mnie to absurd z conajmniej kilku powodów:
    – czy Kaczyński współpracowałby z rosją, jeśli ta miała udzieł w zabiciu jego brata?
    – czy Państwo Polskie pomagałoby obecnie Ukrainie wysyłając uzbrojenie i być szlakiem transportowym na ten kraj?
    – czy Państwo Polskie naciskałoby na UE w sprawie zamknięcia współpracy w rosją?
    Takich przykładów można podać wiele więc nie mam pojęcia na czym opierasz swoje zdanie.
    Według mnie psujesz sobie bloga takimi bezsensownymi opiniami.

   • vadim

    Oooo… sekta smoleńska. Tośmy sobie pogadali. Masz rację psuję bloga takimi bezsensownymi opiniami, więc to ostatnie „opinia” jaką zamieściłeś u mnie.

Komentarze