Ważna informacja dla wszystkich wybierających się do węgierskich basenów termalnych w Miskolcu .

Od 10 października 2022 baseny zawiesiły działalność bezterminowo.

Jak można przeczytać na stronie internetowej kąpieliska:

„Z powodu kryzysu energetycznego i podwojenia cen gazu i energii elektrycznej Kąpielisko Jaskiniowe Miskolctapolca i Kąpielisko Plażowe Selyemréti zawiesiją usługi na czas nieokreślony od 10 października.
Miskolci Fürdők Kft. tymczasowo zawiesi usługi spa w Ellipsum Experience Spa z dniem 3 października, ponieważ wykonawca kompleksu spa kontynuuje rozpoczęte wcześniej naprawy gwarancyjne. W Ellipsum Strandfürdő – dawniej Miskolctapolca strandfürdő – również 3 października rozpocznie się rozbiórka i renowacja sauny na podczerwień, która spłonęła ponad rok temu, więc dział odnowy biologicznej – ze względu na prowadzone prace – nie będzie otwarty dla zwiedzających od 3 października.”

Dyrektor wykonawczy Judit Nemet w wywiadzie dla lokalnej prasy stwierdziła , że „koszt zużycia gazu w okresie od października do grudnia wzrósł o dodatkowe 61 milionów forintów (ok. 140 000 USD)” .

Cały kompleks jedynego takiego w Europie jaskiniowego kąpieliska termalnego z pięcioma basenami, labiryntowymi przejściami wybitymi w skale, prysznicami, hydromasażem został zamknięty bezterminowo.

Jak widać zatem wielki przyjaciel putina (celowo z małej) tow. orban (także celowo z małej) nie dał rady załatwić Węgrom tańszego gazu mimo całej swej czołobitności wobec terrorystycznego państwa rosyjskiego.

Piszę to ze smutkiem, bo Węgry uwielbiam i niedługo znowu tam jadę, jednak władze mają jakie mają… I oni i Polacy wybrali sobie rządy populistyczne, prorosyjskie, zainteresowane tylko i wyłącznie władzą, pełnią władzy. Do czego to prowadzi mamy przykład jak na dłoni.

Ucierpią na tym najbardziej okoliczni mieszkańcy. Miskolc oprócz basenów termalnych nie oferuje zbyt wielu innych atrakcji i stanie się miastem tranzytowym, tym bardziej, że od początku roku funkcjonuje już w pełni autostrada omijająca miasto od wschodu.

Setki pensjonatów, hoteli, miejsc noclegowych, barów, longoszarni, restauracji, sprzedawców pamiątek itp itd właśnie zostało bez turystów, czyli bez pracy…

W każdym razie, baseny termalne Miskol Topolca są nieczynne do odwołania.

Czuwaj!


Komentarze