[To NIE JEST reklama!]

Chociaż sieci komórkowe dwoją się i troją by ograniczyć jedną ze zdobyczy wspólnego rynku EU, czyli zniesienie opłat roamingowych, podróżując po Unii nie ma większego problemu z dostępem do taniego internetu komórkowego.

Problem się robi kiedy wyjeżdża się poza EU. Pół biedy gdy są to kraje, gdzie kupić prepaidową kartę SIM jest stosunkowo łatwo. Ukraina – idziesz do pierwszego z brzegu sklepu, kupujesz i używasz. Rosja – podobnie, tylko chcą paszport i adres w Rosji. Zawsze podaję adres konsulatu lub ambasady i działa 🙂

Niestety np. w Białorusi już tak łatwo nie jest. W Unii, także czasem jest problem, gdy “darmowy”, polski pakiet się skończy. W takich Włoszech, czy Hiszpanii kupienie lokalnej karty SIM nie jest takie łatwe i wiąże się z formalnościami, a dostępne pakiety danych przysłowiowej “dupy nie urywają”.

Szukając kiedyś rozwiązania tego problemu, natrafiłem na ofertę globalnej sieci MTX Connect i okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Karta MTX Connect to globalna karta internetowa. Tylko internetowa. Nie ma własnego numeru telefonicznego. Nie da się z niej dzwonić, ani na nią dodzwonić. Można korzystać tylko i wyłącznie z internetu.

Korzystać z internetu w  bardzo atrakcyjnych stawkach, zwłaszcza poza UE, ale i w UE też jej używam kiedy nie chce mi się szukać lokalnej karty jadąc np. tranzytem, czy kupienie lokalnej karty jest utrudnione.

Zasięg sieci MTX Connetct:

Sieć pokrywa większą cześć świata z wyjątkiem dużych obszarów Afryki i Ameryki Południowej. Szczegółowa mapka poniżej (stan na kwiecień 2019):

Koszt internetu:

W MTX dostępnych jest obecnie 5 planów taryfowych:

Ja osobiście korzystam najczęściej z pierwszego – Pay as You Go.

W tej opcji 1 MB kosztuje 1 centa. W praktyce wygląda to tak, że korzystając z nawigacji googla przez ok 400 km dziennie + aplikacja park4night, do znalezienia noclegu po trasie, wydaję mniej niż 1 Euro dziennie.

Jeśli potrzeba większej ilości internetu, to najbardziej optymalna wydaje mi się oferta “Optimal Daily” w której dostaje się 350 MB za 3,5 Euro (netto). Porównując to z kosztami roamingu, czyli nawet 10  – 12 zł za MB, nie ma nawet nad czym się rozwodzić. Przewaga MTX Connect jest oczywista.

Doładowania karty:

Stan konta można uzupełnić za pomocą karty płatniczej, PayPala, AliPay lub posiadając voucher zniżkowy.

Ważność karty:

Karta SIM MTX Connect ważna jest przez 18 miesięcy, od ostatniego uzupełnienia, lub aktywacji jakiejkolwiek usługi / pakiety, w zależności co wydarzyło się później

Gdzie zamówić i jaki jest koszt karty SIM ? :

Kartę MTX zamawia się na stronie operatora – https://www.mtxc.eu/en/ . Wysyłka realizowana jest przez Deutsche Post i zajmuje ok 5 do 10 dni od momentu opłacenia. Koszt karty to 5 Euro. Co warto zaznaczyć karta przychodzi z aktywnym balansem 7 Euro do wykorzystania.

Summa summarum – bardzo polecam. Miałem okazję korzystać w kilku krajach, zarówno Unii jak i poza Unią Europejską. Działa to bardzo fajnie, w większości w 3G, ale i w LTE jeśli jest dostępne.

Uważam, że to dobry sposób, aby obniżyć koszta korzystania z internetu. W przypadku tylko tranzytu przez dany kraj, albo utrudnionego, lub niemożliwego zakupu lokalnej karty SIM, rozwiązanie wręcz idealne na dostęp do sieci w sytuacjach awaryjnych, oraz do stałego działania nawigacji on-line.

Czuwaj!

Artykuł powstał we współpracy z moim kontem bankowym, z którego środki zostały przekazane na zakup wyżej opisanej karty SIM.


3 komentarze

Komentarze